РубрикиБез рубрики

Разом ми сильніші

1 липня в Одесі стартувало українсько-американське навчання «Сі бриз»—2019

В урочистій церемонії відкриття спільного вишколу взяли участь командувач Військово-Морських сил Збройних сил України адмірал Ігор Воронченко, кері-вник навчання від США капітан 1-го рангу Метью Ліман, керівник навчань від української сторони контр-адмірал Олексій Неїжпапа, міський голова Одеси Геннадій Труханов, виконувачка обов’язків голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський.

Цього року у «Сі бризі» беруть участь кораблі та підрозділи України, Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції — разом 19 держав. Загальна чисельність особового складу — понад три тисячі осіб. У морській частині навчання будуть задіяні 28 кораблів і катерів. Уперше за всю історію цього вишколу до нього долучиться американський катамаран — швидкохідний транспортно-десантний корабель USNS Yuma. У повітряній частині буде задіяно 27 літальних апаратів.

Основні цілі навчання:

 • підготовка багатонаціональних сил щодо проведення операції з безпеки у кризовому регіоні із зосередженням зусиль на елементах протичовнової, протикатерної, протиповітряної оборони, прибережні річкові операції, захист важливих об’єктів інфраструктури, протимінні дії, морські операції з перехоплення;
 • відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів та сил під час проведення міжнародної операції зі встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства у кризовому районі;
 • відпрацювання взаємодії з кораблями та підрозділами інших країн під час проведення операції багатонаціональних сил;
 • відпрацювання спільних дій та взаємозв’язку ЗМІ щодо просування питань регіональної безпеки у Чорноморському регіоні.

Новація нинішнього вишколу — відпрацювання річкового елементу. За легендою, ворожі сили намагатимуться заблокувати вихід до моря із ріки Дунай. Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечити супроводження транспортних циві-льних суден через гирло Дунаю до Чорного моря. У цьому навчальному елементі будуть задіяні винятково сили Морської охорони Держприкордонслужби.

До присутніх зі словами привітання звернувся командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко:

«Шановні друзі! Ми раді знову бачити вас в Одесі, запрошую до нас, в Україну. В цьогорічному навчанні «Сі бриз»-2019 беруть участь представники збройних сил 19 країн. Уже проведено низку підготовчих заходів, відбулися планувальні конференції, а також напрацювання компонентів для проведення навчання. Разом ми вже провели велику роботу, і я дуже вдячний за всі зусилля з нашого і з вашого боку щодо якісної підготовки маневрів. Ми приступаємо до активної фази навчання. Це комплекс заходів, які відпрацьовуватимуться на морі, на суходолі і в повітрі, зокрема елементів операції щодо безпеки в Чорноморському регіоні.

Це наша спільна відповідь отим архітекторам-ідеологам гібридного втручання в Україну і взагалі в Чорноморський регіон. На жаль, сьогодні від них виходить загроза тероризму, загроза втручання у внутрішні справи країн Чорноморського регіону і загроза територіальної цілісності України, Грузії та Молдови.

Після подій листопада минулого року світ опинився на межі розпалювання нової кризи в регіоні. Мені дуже важко перебувати тут у залі, коли мої підлеглі — 24 моряки — утримуються у полоні у того страшного звіра, який становить небезпеку для всього людства.

Наш президент звернувся до лідера Російської Федерації з такими словами: «Відпустіть дітей до своїх батьків». Я хочу додати: виконайте рішення Міжнародного трибуналу! Вже минув тиждень, а військові моряки й далі перебувають у полоні Російської Федерації. Ми вже звикли до таких вибриків Кремля, які він підносить нам в Азовському морі, у Керченській протоці, в Чорному морі. Мене дивує, що напередодні наших навчань ми отримуємо повідомлення щодо закриття певного району в Чорному морі. То я хочу звернутися до командувача військово-морських сил Росії і до командувача Чорноморського флоту: ну ви нас дивуєте, але ж ви дивуєте й інших. Чесно-відверто кажучи, це вже смішно і по-дитячому. Ми були готові до таких викликів, провели перепланування і будемо діяти в інших районах, бо не означає, що Чорне море — море Російської Федерації, а Азовське море — це внутрішнє море Росії.

Ми вдосконалюватимемо навики щодо підвищення спільної взаємосумісності і спільного виконання завдань на морі, на суші, в повітрі між країнами-партнерами й Україною. Я впевнений, що наші зусилля допоможуть зробити ще один крок для підвищення безпеки в Чорноморському регіоні.

Бажаю всім учасникам навчань гарного настрою, віри в перемогу, підвищення свого вишколу на морі, в повітрі і на суші. Перемога буде за нами! Дякую».

Зі свого боку керівник навчань від американської сторони капітан 1-го рангу Метью Ліман наголосив:

«Нові виклики — це саме те, чому ми вчимося протидіяти у злагодженій команді багатонаці-ональних сил. Тому, які б нам не створювали перепони недружні сили, ми маємо свою відповідь-девіз: «Разом ми сильніші».

Як і торік, маневри відбуватимуться в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей.

Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 178
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua