РубрикиПам’ять

Ціною власного життя...

У Військовій академії (м. Одеса) урочисто відкрито монумент «Пам’яті загиблим за Україну».

Серед тих, хто ціною свого життя зупинив на сході жорстокого й підступного ворога, були й випускники академії різних років. Різних за віком і званнями, всіх їх об’єднували безмежна любов до Батьківщини й вірність військовій присязі. Досить сказати, що 12 випускників Одеської академії удостоєні найвищої нагороди держави: звання Героя України. З них п’ятеро — посмертно: підполковник Юрій Коваленко, випускник 1998 року, майор Євген Лоскот, випускник 2006-го, лейтенант Олег Довгий, випускник 2014-го, полковник Тарас Сенюк, випускник 2001-го, підполковник Сергій Кривоносов, який закінчив виш у 2000у.

На відкритті пам’ятника були присутні командувач Сил спеціальних операцій Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Луньов, викладацький склад Військової академії, батьки загиблих військовослужбовців, офіцери оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ, ветерани АТО/ООС, військові капелани, жителі Одеси.

На постаменті, зробленому із цільного шматка чорного мармуру, навічно викарбувані імена полеглих за суверенітет і територіальну цілісність України випускників Військової академії. Як зазначив у своєму виступі начальник вишу генерал-майор Олег Гуляк: «Наш обов’язок — берегти пам’ять про кожного воїна, загиблого на цій війні».

Командувач Силами спеціальних операцій генерал-лейтенант Ігор Луньов згадав, як уже через місяць після випуску 2014 року зустрів на передовій молодого лейтенанта з Одеси, в якого приймав іспит. Тепер перед ним стояв молодий командир у повній бойовій екіпіровці. Того дня він прийняв своє перше бойове хрещення — не на полігоні, а в реальному бою з російськими агресорами.

Мати загиблого на Донбасі полковника Тараса Сенюка Наталія Петрівна прочитала вірші про сина і кожен з батьків полеглих захисників в образі Тараса побачив свою кровинку…

Почесна варта залпом салюту й урочистим маршем вшанувала пам’ять полеглих героїв — випускників Військової академії. Завершився захід молебнем і покладанням квітів до монумента «Па-м’яті загиблим за Україну».

Переглядів: 1234
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua