РубрикиБез рубрики

Глобальна проблема

Пластикова пошесть

Учасники саміту G20 уклали першу міжнародну угоду зі скорочення пластикових відходів у Світовому океані.

У документі сформульовані загальні для всіх правила щодо боротьби з пластиковим забрудненням і прописані конкретні заходи, передбачені підтримка інновацій у цій галузі та поліпшення наукових методів аналізу і спостереження. Виконання угоди підписанти здійснюватимуть на добровільних засадах, а раз на рік випускатимуть звіт про досягнення у боротьбі з пластиковими відходами.

У японському відділенні Greenpeace заявили, що досягнута угода — лише перший крок до вирішення проблеми і що недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії. Природоохоронці вважають, що необхідно прийняти обов’язкові для всіх правила поводження з пластиковими відходами з чітко прописаними цілями та планом дій.

Як відомо, забруднення пластмасами стає дедалі серйозні-шою світовою проблемою, особливо після того, як Китай та деякі інші країни заборонили імпорт пластикових відходів з-за кордону. Після цієї заборони багато держав, включаючи Японію, гостро відчули проблему нагромадження цих відходів у себе вдома.

День без поліетилену

Учора, 3 липня, з нагоди Міжнародного дня відмови від пластикових пакетів відбулася всеукраїнська кампанія «День без поліетилену».

Акцію організували Програма розвитку ООН в Україні спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, міжфракційним об’єднанням депутатів «Зелена енергія змін» та Zero Waste Alliance Ukraine. Мета — привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торгівельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Серед учасників акції, а їх було більше сотні, — мережа супермаркетів «АШАН», магазини компанії VolWest Group (SPAR, «Наш край»), мережа хімчисток KIMS, магазини, кав’ярні, аптеки, їдальні навчальних закладів, заклади охорони здоров’я, виробники товарів, онлайн-магазини, IT-компанії, громадські організації, благодійні фонди тощо.

Пластикові пакети, а також пластик одноразового використання (пляшки, соломинки, упаковка для їжі) — найпоширеніші відходи, які внаслідок недбалої поведінки людей потрапляють у довкілля і завдають значної шкоди екосистемі планети. Згідно з даними Програми ООН з нав-колишнього середовища, у 2015 році більше 50 відсотків відходів пластику в світі становила саме упаковка. Щорічне використання пластикових пакетів сягає п’яти трильйонів одиниць, яких було б достатньо, щоб вкрити територію, вдвічі більшу за Францію.

Через легкість та кулеподібну форму поліетиленові пакети масово опиняються в живій природі та водоймах, а для їх роз-кладання потрібно тисячі років.

Пластик безпосередньо завдає шкоди близько 600 морським видам. Згідно з дослідженнями, до 2050 року 99% морських птахів споживатимуть пластик, а в світовому океані буде більше пластику, ніж риби.

Наразі понад 60 країн світу впровадили заходи щодо скорочення використання пластику, і в першу чергу — поліетиленових пакетів.

Переглядів: 143
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua