РубрикиБез рубрики

Райцентри зі статусом ОТГ

На засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман ініціював розробку проекту закону, який дозволить закріпити на 2020 рік за малими містами і містами районного значення статус об’єднаних територіальних громад. Це дасть цим населеним пунктам такі ж можливості для розвитку, які сьогодні мають спроможні ОТГ, зокрема фінансовий ресурс та адміністративні повноваження.

Асоціація міст України, яка свого часу виступала з пропозицією щодо надання містам районного значення статусу ОТГ, вітає цю ініціативу й висловлює підтримку.

— По суті, це надає нашим малим містам статус міст обласного значення. І це логічно, адже навколо районних центрів, з їхньою інфраструктурою, мережею адмінбудівель, транспортним сполученням, має згуртуватися потужна, потенційно спроможна громада. Першопрохідцем у нас трохи раніше стало місто Татарбунари, яке отримало погодження від Одеської облради, а тепер чекає від парламенту визнання його містом обласного підпорядкування. Це дасть йому змогу за спрощеною системою, без виборів об’єднати навколо себе громади, які погодяться увійти в нову ОТГ. Сільські голови в такому разі стають старостами. Якщо раніше цим правом могли скористатися тільки міста обласного значення, то зараз воно пошириться і на містечка та селища. Скажімо, цією можливі-стю могли б скористатися Болград, Кодима, Арциз, Ананьїв, Теплодар, Южне, Чорноморськ, Сарата та інші, адже крім малих міст, у нас є проблема й міст обласного значення, які досі не стали центрами об’єднаних громад. Вважаємо таку ініціативу уряду своєчасною і сподіваємося, що міста пришвидшать добровільний процес об’єднання», — підкреслив консультант з юридичних питань Одеського регіонального відділення АМУ Юрій Ямковой.

Оксана ПІДНЕБЕСНА,
консультант з комунікацій
Одеського регіонального відділення АМУ.

Переглядів: 150
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua