РубрикиБез рубрики

«Замовте слово про книгу»

У рамках XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбувся традиційний конкурс читацьких відгуків «Замовте слово про книгу», мета якого — підтримка активності читачів бібліотеки, оцінка якості нових надходжень, визначення читацького попиту.

До уваги учасників було представлено 80 книжок, презентованих на виставці, які вийшли протягом останнього року й стали переможцями різних престижних конкурсів і літературних рейтингів, державних, національних та міжнародних премій: Національної премії України імені Тараса Шевченка, Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, Всеукраїнського рейтингу «Книжка року», Списку пошани Honour List (Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY), Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України», Конкурсу ілюстрації «Nami Concours», Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», Книги року BBC та інших. На виставці була представлена дитяча та література для старшого віку, художні романи та наукові праці, збірники поезій та мистецькі альбоми.

У конкурсі (а загалом надійшло більше сотні відгуків) активну участь взяли студенти одеських вишів, зокрема факультету журналістики, реклами і видавничої справи ОНУ ім. І.І. Мечникова, філологічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, а також старшокласники.

Постійним багаторічним партнером і спонсором конкурсу читацьких відгуків як культурно-просвітницької акції є президент Rotary Club Odesa-Richelye Віктор Денісов, доцент Одеської національної морської академії, член-кореспондент Транспортної академії України, кандидат технічних наук, член ученої ради ОННБ.

Переможцями конкурсу стали сім читацьких відгуків, автори яких відзначені дипломами та преміями.

Перше місце присуджено Валентині Клейнбурд, завідувачці сектору читальних залів ВОК ОННБ (за відгук на книжку І. Андрусяк «Зайчикова книжечка: віршоказки»), друге — Ганні Гусєвій, студентці Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського (за відгук на книжку Романа Романишина «Голосно, тихо, пошепки») і Кристині Кебіковій, студентці ОНУ ім. І.І. Мечникова (Леся Українка «Листи: 1876—1897»), третє — Юлії Семеновій, студентці Південноукраїнського національного університету ім. К.Д. Ушинського (Ольга Купріян. «Щоденник Лоли») та Анні Єфімовій, заслуженому працівнику культури України, головному бібліографу довідково-інформаційного відділу ОННБ (за відгук на журнал «Teenager»).

Подяками за участь у конкурсі на кращий відгук «Замовте слово про книгу» відзначені: Іван Мельник, редактор громадсько-політичної газети «Чорноморські новини» (за відгук на книгу Я. Різникової «Радуниця») і Вероніка Джога, студентка Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (за відгук на книжку Наталії Нагорної «Повернутися з війни»).

Особисто для мене ще одна приємна новина. У номінації «Наукове видання» дипломом виставки-форуму відзначений Візіров Олександр (на знімку) — за книгу «Катаржино (Знам’янка): історія, сучасність, традиці-йна культура». Крім цього, цю книгу та фотоальбом про Катаржино через Книжкову біржу (Київ) замовила Баварська державна бібліотека (Мюнхен), яка є центральною бібліотекою федеральної землі Баварія й однією з найвідоміших європейських універсальних бібліотек. Для мене це приємна новина, бо автор цих видань — мій батько.

Михайло ВІЗІРОВ,
студент факультету журналістики
НУ «Одеська юридична академія».

Переглядів: 168
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua