РубрикиЗдоров’я

Недооцінений огірок

Користь огірків для організму людини неоціненна, попри те, що вони на 95% складаються з води. Бо ж у решті 5—6% містяться 2% цукру (глюкоза і фруктоза, крохмаль), 1,5% білка, 0,75% клітковини, ароматичні речовини. Вітаміну В2 у них більше, ніж у редисці, В1 — ніж у буряку, йоду — ніж в інших овочах.

Зауважимо, що у дрібних огірках більше аскорбінової кислоти, ніж у великих, тому найвищий вміст вітаміну С у перших і масових зборах.

В огірках є також каротин, хлорофіл, фолієва, кавова та інші кислоти. А ще — калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо, кремній, хлор, алюміній, марганець, нікель, мідь, цинк, свинець, хром, срібло, титан, кобальт, цирконій та інші речовини. Ґрунтові овочі багатші за вмістом поживних речовин, ніж тепличні. Ось вам і недооцінений огірок!

Дієтичні й лікувальні властивості мають 8—12-денні зав’язі. Високий вміст калію прискорює рух води в організмі. Огірок є сильним сечогінним засобом, видаляє набряки, знижує артеріальний тиск, попереджає дистрофічні й запальні процеси в міокарді сприятливо діє при порушеннях серцевого ритму, має також антисклеротичну, антитоксичну, болезаспокійливу, гіпотензивну, жарознижуючу, протипухлинну, послаблюючу, спазмолітичну дію.

У народній медицині використовується вся рослина. Поєднання лужних солей, калію та йоду незамінне при серцево-судинних захворюваннях і хворобах щитовидної залози. Органічні кислоти необхідні при розладах травлення, секреції шлунка і підшлункової залози, печінки, моторної функції кишечнику. Лікувальний ефект огі-рки мають при зниженій кислотності, старечих спастичних та атонічних запорах, розвитку гнильних процесів у кишечнику й дисбактеріозі. Кремній і сірка потрібні для регенерації покривного епітелію шлунково-кишкового тракту, при ерозивному гастриті і виразковій хворобі шлунка. Наявність цинку робить огірок корисним для діабетиків. Огірковий сік втамовує спрагу, охолоджує організм під час лихоманки, очищає його від шлаків, попереджає перехід вуглеводів у жири, сприяє кращому засвоєнню білків і жирів, нейтралізує кислі продукти, запобі-гає відкладенню солей.

У косметології м’якоть огірка використовується в масках, які відбілюють шкіру і роблять її пружною та еластичною.

Огіркові маски для оздоровлення шкіри обличчя прекрасно зволожують, матирують і тонізують її, видаляють зайвий жирний блиск і захищають від шкідливого впливу ультрафіолету.

Огіркові м’якоть та сік — ефективний засіб для лікування волосся і шкіри голови. Після огіркової маски волосся стає красивим, блискучим і здоровим.

Переглядів: 178
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua