РубрикиБез рубрики

Квіти від НАТО на Європейському майдані

Цього року Північноатлантичний альянс відзначає свій 70-літній ювілей. Урочистості відбулися у країнах-членах організації по обидва береги Атлантики та в країнах-партнерах НАТО. Невдовзі після інавгурації новообраного Президента України Володимира Зеленського день народження НАТО креативно відзначили і в столиці України, згодом естафету підхопили Львів, Одеса та інші міста України.

Кожен, хто впродовж останнього місяця побував на Європейській площі у Києві, не міг не звернути увагу на незвичні яскраві клумби, в яких з десятків тисяч барвистих квітів створена символіка Північноатлантичного альянсу — великі літери NАТО, емблема організації у вигляді чотирипроменевої зірки та ювілейна цифра 70.

Мав чудову нагоду побувати там під час святкування ювілею, зустрітися з друзями — євроатлантистами з Громадської ліги «Україна — НАТО», Атлантичної ради України, військовими, громадськими активістами та журналістами з різних міст країни.

Дійство відбувалося перед Українським домом, у затишній дружній атмосфері. На святкування завітали заступник генерального секретаря НАТО з по-літичних питань та політики безпеки Алехандро Альваргонсалес, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, голова представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александр Вінніков, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, радник посольства Канади в Україні, начальник відділу зовнішньої політики та дипломатії Руслан Кац.

Зі словами привітання до присутніх звернулася Барбора Маронкова:

— Вельмишановна пані віце-прем’єр, шановні посли, пані та панове! Дозвольте мені подякувати вам від імені Відділу громадської дипломатії НАТО та Центру інформації та документації НАТО в Україні, що ви прийшли сьогодні святкувати з нами сімдесятиріччя НАТО в центрі Києва. Для нас це дуже важливо, дякуємо. Україна є одним з найважливіших партнерів НАТО. Стабільність та безпека євроатлантичного простору тісно пов’язана з безпекою України і навпаки. Вашингтонський договір про створення НАТО підписали 4 квітня 1949 року. Хто міг би подумати, що історія поверне так, що ми зможемо святкувати 70-у річницю НАТО сьогодні в центрі Києва, це дуже важливий момент для всіх нас. Дякуємо нашим партнерам — громадській організації «Спільна перемога» які підготували цей проєкт, а також «Київзеленбуду» і Київській міській державній адміністрації».

Слід зазначити, що Центр інформації та документації НАТО в Україні працює вже впродовж 22 років.

Вітання з Брюсселю передав українцям Алехандро Альваргонсалес (на знімку):

—Насамперед хочу вибачитися, що не можу розмовляти вашою прекрасною мовою. 70 років тому покоління європейців, які пережили та постраждали під час двох світових воєн, які побачили масові вбивства мільйонів людей і боялися того, що можлива Третя світова війна і на ній може бути використано ядерну зброю, зрозуміли й захотіли зробити чітким повідомленням те, що вони готові захищати власні цінності, свободу та рідну землю.

Бажання зберегти мир спонукало 12 країн об’єднатися в оборонний військовий союз. Підтримка США тут стала ключовою, і благородство всіх було корисним для досягнення спільної мети. Саме це є засадничою основою Альянсу. Через прагнення сталого миру та свободи народилася організація НАТО, а також те, з чого почалося становлення Європейського Союзу. Підписання Вашингтонської угоди було відповіддю на ці прагнення, і таким чином НАТО було народжене як оборонний військовий союз і безпека разом із свободою та миром принесли процвітання в наші країни.

Я хотів би ще раз нагадати вам важливі слова: — свобода, мир, цінності, принципи, процвітання і оборонний альянс. Величезний успіх цілого поколі-ння полягає у моделі, яку створило НАТО. Це модель, яка перемогла комунізм, як ми могли це бачити 1989 року. Ми були готові і зараз також готові захищати цю модель будь-якою ціною.

Люди часто висловлювали думку, що після перемоги над комунізмом потреби в НАТО вже не буде. Всі союзники в НАТО аплодували б, якби цей альянс виявився непотрібним. Але в нинішньому світі у нас більше нема часу на наївність, і ми не можемо більше дозволити собі бути наївними. Модель, яка працювала в протидії СРСР, має зберігатися. Метою цієї моделі є не пряма протидія чомусь, вона лише підкреслює відданість стабільності, миру та цінностям, спільним для всього людства.

Те, що ця подія відбувається в Києві, має надважливе значення. Україна є нашим партнером. ми вирішили У 2008 році ми вирішили, що одного дня Україна стане членом НАТО, тому ми хочемо для України того, що, як ми віримо, є найкращим для неї. Це — свобода вирішувати власне майбутнє. Це модель, яку ми розділяємо, — повноцінна свобода, мир, процвітання, стабільність. Ви маєте пишатися тим, що вже було досягнуто, але також бути впертими в досягненні майбутніх цілей і працювати над цим день за днем. Боріться з корупцією, реформуйте безпековий сектор, здійснюйте громадський контроль над ним, захищайте незалежність судової гілки влади та її цілісність. Безсумнівно, результат буде, і ви заслуговуєте на нього. Ніхто не може ставити вам палиці в колеса, заважати вашим проєктам і національним бажанням.

Дозвольте мені від щирого серця привітати вас з нашим спільним святом. Народ України доводить щоденно, що він є по правильний бік історії. Саме з цього боку історії вимогливі й вільні громадяни використовують свої права, щоб збудувати краще майбутнє. Дякую вам.

Від українського уряду до присутніх звернулася Іванна Климпуш-Цинцадзе:

— Ми сьогодні святкуємо тут з великою кількістю послів країн — членів Альянсу, наших наді-йних друзів та партнерів. Хочу привітати нас усіх з тим, що ми продовжуємо святкувати 70- річчя створення НАТО і робимо це у такий креативний спосіб — квітами в центрі столиці, на Європейській площі. Власне, сподіваюся, що європейська і євроатлантична інтеграції настільки пов’язані, що весь символізм абсолютно відтворений на цьому майдані.

Хочу наголосити, що Північноатлантичний договір, підписаний 70 років тому, є унікальним документом, який до цього часу продовжує підтверджувати свою актуальність для всього цивілізованого світу. Ті слова, які були закладені ще 70 років тому, державами-членами Альянсу, і ті зобов’язання, які взяли на себе ці держави, а саме — вирішувати всі міжнародні спори мирними засобами і таким чином, щоб не ставити під загрозу міжнародний мир, безпеку та справедливість, залишаються важливими й сьогодні.

Ми з вами точно знаємо, що саме віроломна, цинічна агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія Криму, напад на східну частину України дуже змінили внутрішнє відчуття всередині України, наше розуміння питань безпеки, і саме ці події стали в основу зміни громадської думки, яка сьогодні вже повністю відображена у наших основоположних документах. Я тішуся з того, що 7 лютого ми зуміли в Конституції України закріпити наші стратегічні цілі щодо членства в Європейському Союзі і НАТО. Я переконана, що для України не існує безпеки поза Альянсом. Ми з вами знаємо, що суспільство очікує конкретних дій від влади, дій, які конвертуються у той добробут, у ту впевненість, у ту забезпеченість, про яку говорив пан посол Алехандро Альваргонсалес, яка стала нормою для країн — членів Альянсу. І ми можемо це зробити, тому що європейська і євроатлантична інтеграція дають нам ці можливості, і ми можемо побудувати комфорт за принципами Європейського Союзу, а безпеку — за стандартами НАТО.

 Як на мене, цей рік виборів ми не маємо права призупиняти чи уповільнювати свій темп інтеграції в Альянс. Ми заклали всі інституційні основи для того, щоби це нам вдавалося. Ми маємо створену систему координації всередині країни і взаємодії з Північноатлантичним альянсом. Ми маємо абсолютно оновлений підготовлений склад наших фахівців у різних міністерствах, які вже сьогодні працюють над реальними кроками з інтеграції України до Альянсу. Ми повністю оновили підходи до інтеграції з НАТО, і тому ми не маємо права на помилку, яку ми зробили 2008 року, не маємо права знехтувати тим шансом, який маємо сьогодні.

Знаєте, міністри і депутати будуть за будь-якого президента, але спільно діяти — це означає захищати державу, і захищати її в такий спосіб, щоб люди справді в ній не плакали, і НАТО — це захищене майбутнє.

Ми зараз разом з нашими партнерами з Альянсу працюємо над підвищенням присутності НАТО в Чорноморському регіоні, тому що це наша з вами безпека. І курс на ЄС і НАТО — це не якась забаганка чи якась нереалізована реформа, це великий і серйозний шлях боротьби і шлях великої-великої роботи. І саме проголошення незалежності України, і Революція Гідності були частинами цього великого шляху, який був за свободу та гідність і проти рабства, проти хамства, за права, за розвиток і проти безвідповідальності та популізму. Як на мене, спадкоємність передачі влади за демо-кратичних принципів це необхідність зберегти ті напрацьовані успіхи, щоб робити далі реально комфортним і реально безпечним життя українців. І максимальне використання тих інструментів, які ми маємо у взаємодії з Альянсом, є тією можливістю, якою ми можемо скористатися.

Лакмусовим папірцем того, як ми рухаємося до Альянсу, найближчим часом буде якраз виконання Україною закону про національну безпеку. Є конкретний план, конкретні завдання, які необхідно реалізовувати вже зараз, не відкладаючи на потім. І тут потрібна тісна взаємодія й уряду, і президента, і Верховної Ради, і громадянського суспільства, і засобів масової інформації.

На закінчення хочу підкреслити, що членство в Альянсі не є якимось ефемерним завданням. Це завдання для великої-великої кількості людей на своїх посадах, і це не є питанням далекого майбутнього, а дуже конкретне завдання, і для державних службовців, і для наших військовослужбовців, і для наших громадських активістів так само. І вибір українського народу щодо нашої незворотності європейської і євроатлантичної інтеграції, як ми чули щойно, абсолютно підтримується нашими партнерами з Альянсу. Бо це наш вибір, це вибір вільних людей, які бачать для себе захищене, забезпечене, повноцінне майбутнє, згідно з принципами і стандартами, що довели свою ефективність. І я вірю, що ми можемо скористатися цим унікальним шансом, який маємо сьогодні, і будемо робити це разом, спільно.

Як і Барбора Маронкова, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф та заступник посла Канади Руслан Кац також зверталися до публіки українською. Прикметно, що саме ці дві країни 70 років тому були серед підписантів Північноатлантичної угоди, якою було засновано Альянс. Крім того, нині дипмісії обох країн в Україні спільно виконують роль контактного посольства Альянсу.

Володимир ГЕНИК.

Автор висловлює вдячність Центру інформації та документації НАТО в Україні за сприяння у підготовці матеріалу.

Переглядів: 262
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua