РубрикиБез рубрики

Шляхом позачергових виборів

Конституційний суд визнав конституційним указ Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

«Конституційний суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 21 травня 2019 року №303/2019. Цим рішенням Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) Указ Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів», — повідомляється на сайті КСУ.

У рішенні КС, зокрема, зауважується, що Верховна Рада України (VII скликання) 21 лютого 2014 року змінила редакцію статті 83 Конституції України, доповнила її положеннями щодо коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України. Також відповідно до нової редакції статті 90 Президент був наділений правом достроково припиняти повноваження ВР у випадку невиконання вимог статті 83 щодо формування коаліції депутатських фракцій у парламенті.

Водночас у КСУ зауважили, що «Верховна Рада України (VIII скликання), обрана на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року, протягом строку своїх повноважень не відновила у Регламенті Верховної Ради України правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, з яким пов’язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції депутатських фракцій і конституційне право Президента України достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо така коаліція депутатських фракцій не сформована в Україні».

Внаслідок цього, зауважують у КСУ, виник конституційний конфлікт між Президентом та парламентом щодо підстав дострокового припинення повноважень, відтак підкреслюють, що цей конфлікт не має правового вирішення, оскільки Основний Закон не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а Регламент ВР, всупереч вимогам статті 83 Конституції, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій.

Оскільки носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, КС констатував, що «розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України».

Як відомо, рішення Конституційного суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскарженим. Тож позачерговим виборам 21 липня 2019-го — бути.

Як зауважують, політологи, хоч в Україні й не прецедентне право, тепер кожна наступна Верховна Рада має ризик працювати до обрання кожного наступного (чергового чи позачергового) гаранта Конституції.

Переглядів: 183
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua