РубрикиБез рубрики

Спеціальності без майбутнього

Розвиток технологій накладає свій відбиток практично на всі сфери нашого життя. Це твердження актуальне й для ринку праці.

Раніше ми вже писали про те, що через п’ять років побачимо зміну понад 35% робочих навичок, наявних у сучасних людей. Звичайно, що одними навичками прийдешні новації не обмежаться: ми спостерігатимемо, як професії з’являються та зникають з ринку праці. Які з них під загрозою? Це питання особливо актуальне для абітурієнтів — 10 липня розпочнеться вступна кампанія до вишів.

Компанія HeadHunter (hh.ua|grc), яка віднедавна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме, проаналізувала, як змінився попит з боку українських роботодавців на представників спеціальностей, яким пророкують поступове відмирання.

Одним з головних трендів майбутнього, чи навіть й теперішнього, часу вважається автоматизація. Спеціальне обладнання та програмне забезпечення здатні як оптимізувати бізнес-процеси і підвищити ефективність, так і призвести до масової ліквідації робочих місць. Наприклад, нещодавно сінгапурський Esquire випустив журнал, написаний AI-ботом. За словами головного редактора видання Нормана Тана, загалом бот має бути об’єктивнішим, ніж реальний журналіст. Згідно з доповіддю «Майбутнє робочих місць», оприлюдненою в рамках Всесвітнього економічного форуму, невдовзі проблеми з працевлаштуванням можуть чекати на бухгалтерів, адміністративних та виконавчих секретарів, поштарів, фінансових аналітиків, касирів, механіків, заводських робітників, водіїв автомобілів, фургонів, менеджерів з туризму, інсталяторів електроніки, адвокатів, банківських службовців та ін.

Втім, ми розуміємо, що світові тренди не завжди можуть бути актуальними для українських реалій. Звернемося до цифр. У середньому за 2018 рік, порівняно з 2013-м, кількість вакансій виросла майже на 70%. однак не всі сфери розвиваються рівномірно. Наприклад, у такому напрямку, як «Туризм та готельна-ресторанна сфера», пропозицій про роботу побільшало на 50%. Традиційні менеджери з туризму — в зоні ризику, адже дедалі популярнішими стають системи інтернет-бронювання квитків, готелів, електронні гіди, додатки та пристрої для синхронного перекладу. Але й тут є певна зона для розвитку — розробка та просування індивідуалізованих турів і туристичних форматів відповідно до фізичної форми, уподобань та інтересів мандрівника. Адже споживач майбутнього тяжітиме не лише до персоналізованих комунікацій, а й до таких же продуктів і послуг.

А от у таких профсферах, як «Інсталяція», «Робітничий персонал», «Адміністративний персонал», «Транспорт», динаміка зростання кількості пропозицій про роботу вища за середні показники. Хоча, за прогнозами, попит на таких фахівців має поступово знижуватися — наші реалії вносять свої корективи. Розглянемо для прикладу профсферу «Транспорт». Загалом її значення повинно зростати, бо людство стає дедалі мобільнішим. Паралельно з цим у ній мають активно впроваджуватися інтелектуальні системи для регулювання дорожнього руху, управління транспортними засобами та логістикою, а безпілотні автомобілі — стати звичними на дорогах. Проте, в Україні зміни в цій галузі були досить незначні. Отже, одна частина тренда (зростання ролі транспортної галузі) для нас актуальна, а от друга — ні.

Переглядів: 183
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua