РубрикиБез рубрики

Намібія у чотири ока

У Музеї західного і східного мистецтва (Пушкінська, 9), експонується дуже цікава фотовиставка під назвою «Африканські пригоди у чотири ока». Її автори — одеські мандрівники і фотографи Віталій Оплачко та Олександр Кушнір.

В експозиції проєкту — фотографії з експедиції осені 2018 року по Намібії та колекція африканської дерев’яної скульптури.

«Я люблю пізнавати світ ногами. Я люблю розповідати про те, що я дізнався, іншим людям. Після мого бродячого життя по великих Гімалаях чиста постіль і гаряча вода здаються мені справжньою і незаслуженою розкішшю. Незаслуженою, бо я звик — справжні чудеса природи розкриваються тільки після болісних підйомів на перевали, сну в занесеному снігом наметі і більш ніж мізерного харчування», — каже відомий мандрівник і меценат Віталій Оплачко.

Мета виставки — показати Намібію одеситам, українцям, відкрити її тим, кому, можливо, не вдасться потрапити туди самому.

Чому саме Намібія? Ось уривок-пояснення з нотаток Віталія Оплачка:

«Намібія за кілька останніх років стала бажаним місцем для мандрівників з усього світу. Це, мабуть, одна з найбільш цивілізованих країн континенту. На відміну від ПАР, Намібію не стрясають міжплемінні конфлікти. Племена нама, хімба, герреро і з десяток дрібніших племінних груп мирно співіснують.

Тут непогані автомобільні дороги, в найглухіших куточках країни чудові готелі.

Для поїздки в Намібію ми вибрали пізній жовтень, сезон, який відповідає нашій весні, коли біля водойм, що залишилися після літньої спеки, збираються стада антилоп, жирафів, урочисто, ляскаючи вухами, рухаються слони і, презирливо дотримуючись закону водопою, дивляться на майбутній обід самотні леви.

Найпростіше замовити через туристичні агентства у Віндхуку поїздку на джипі по «золотому трикутнику»: Віндхук — дюни пустелі Наміб, Національний парк Етоша і повернення в столицю. Але не для нас ходжені стежки! Побувати в Намібії й не відвідати Берег скелетів, села племені хімба, чиї жінки цілком заслужено вважаються найкрасивішими в Африці, не поплавати по таємничій річці Кунене, що розділяє північ Намібії і заховану в тумані Анголи? Не побачити яскравих нарядів матрон племені герреро?

Тому ми «скроїли» нашу подорож так, щоб побачити справжню і різну Намібію. Наскільки це вдалося, ви зможете судити, прийшовши на фотовиставку «Африканські пригоди у чотири ока». Welcome to Namibia!».

«Африканські пригоди у чотири ока» експонуватимуться до 27 червня. Музей працює з 10.30 до 17.30 (вихідний — середа). Вхід — вільний.

Фотографії з виставки можна придбати. Пейзажі, знімки тварин, авторські світлини — всі кошти від їх продажу автори фотовиставки спрямують на благодійність: Віталій Оплачко — БФ «Корпорація Монстрів», Олександр Кушнір — на придбання обладнання для підводних занурень дітей з ДЦП. А фотографії тварин планують подарувати одному з дитячих закладів Одеси.

Про авторів.

Олександр Кушнір — захоплюється дайвінгом, з 2002 року займається підводною фотографією. Прагне звернути увагу суспільства на проблеми екології, а також права й умови життя людей з фізичними обмеженнями. Вважає, що кожен може багато зробити для вирішення питань інвалідів та інших незахищених груп суспільства.

На одеському пляжі організував єдиний в Україні дайвінг- і каяк-центр, який на безоплатній основі надає послуги людям з обмеженими можливостями.

Віталій Оплачко — завзятий мандрівник, меценат, фотограф і літератор. В активі Віталія Олександровича — безліч унікальних, самостійно розроблених подорожей в Африку, Гімалаї, Тибет, Ісландію та Гренландію. Виставка про Намібію — 22-а на його рахунку.

Світлини Віталія ОПЛАЧКА.

Переглядів: 310
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua