РубрикиЗдоров’я

Без яких органів може жити людина

Організм людини має дуже великий ресурс для пристосування до мінливих умов. Сучасна медицина дозволяє виконувати операції з видалення органів, і після цього існує велика ймовірність вести повноцінне життя.

Здатність організму пристосовуватися до мінливих умов справді дуже висока. Скажімо, при втраті півлітра крові він відновлює всі необхідні компоненти й продовжує нормально функціонувати. За певними медичними показаннями, щоб врятувати людині життя, доводиться видаляти цілі органи. Усі вони мають певне функціональне навантаження, і без них порушиться нормальна робота всього організму. Однак завдяки досягненням сучасної медицини лікарі можуть видалити деякі органи, і при цьому людина здатна дотримуватися звичного способу життя.

Науковці з Великобританії розповіли про ті органи, без яких людина може прожити.

При травмах селезінки лікарям доводиться видаляти цей орган, адже при її пошкодженні відкривається черевна кровотеча, яка може загрожувати життю. Коли видаляють селезінку, її функції частково беруть на себе печінка та лімфоїдні тканини.

При виникненні серйозних патологій шлунка медики можуть з’єднати стравохід безпосередньо з кишківником. Пацієнту прописують деякі обмеження в їжі та вітаміни. При травмах або онкологічних захворюваннях можуть видалятися такі парні органи, як яєчники у жінок і тестикул у чоловіків. Після такої операції пацієнти живуть без особливих обмежень.

 Одна з найпоширеніших операцій — видалення жовчного міхура. У ньому можуть утворюватися камені, які здатні порушити відтік жовчі або травмувати протоки. Останнім часом операція виконується без смугового розрізу, що зменшує відновлювальний період. Пацієнти можуть повернутися до життя без будь-яких обмежень у термін до півроку.

Апендикс недавно вважали рудиментарним органом, а останні дослідження свідчать про те, що він є сховком для бактерій, необхідних для травлення. Внаслідок запалення цього кишкового відростка в операці-йний спосіб його видаляють. Після втручання пацієнти не відзначають ніяких змін у функціонуванні організму.

Нирки є своєрідним фільтром, який допомагає організму позбутися від токсинів. Через травми або сильний вплив отруйних речовин цей орган може підлягати видаленню. У разі видалення однієї з нирок усі функції на себе бере та, що залишилася. Якщо людині видаляють обидві, — то життєдіяльність підтримує апарат діалізу. Зазвичай пацієнти проходять процедуру кілька разів на тиждень, що подовжує їм життя на термін від кількох до 16 — 18 років.

Переглядів: 129
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua