РубрикиТрибуна

Олег ЛЯШКО: Наступні вибори — це бій за землю

Ляшко вимагає захистити українські чорноземи

Не встигли вщухнути емоції навколо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, як в оточенні новообраного президента заявили про необхідність скасування заборони і навіть про продаж українських чорноземів іноземним інвесторам.

Наприкінці квітня один з радників команди Зеленського, екс-міністр економіки Айварас Абромавичус, під час конференції Європейської бізнес-асоціації заявив, що ринок землі має бути відкритим: «Позиція така сама, як і у всіх нормальних людей — команда за відкриття ринку землі», — зауважив він.

На думку радника президента, для популяризації цієї ідеї слід проводити зустрічі з аграріями й обговорювати питання відкриття ринку, оскільки в кожного з учасників «своє бачення».

Позицію радника підтримав і голова президентської партії «Слуга народу». «Відкривати ринок землі, звісно, потрібно. Чому? Тому що це фактично обмеження прав власників на використання їхньої власності», — заявив Дмитро Разумков.

Лобісти відкритого ринку в якості аргументів часто-густо звертаються до європейського досвіду, мовляв, у Європі земля давно перебуває у вільному обігу і кожен може вільно продати належний йому пай.

Насправді ж це лише частина правди. Земля частково таки перебуває в обігу, однак існують серйозні заборони на її продаж іноземцям, а якщо це й дозволено, то за прискіпливої уваги з боку держави.

Змінювати цільове призначення, штучно роздувати земельні банки або виснажувати ґрунти — суворо заборонено. Європа думає насамперед про екологію, зайнятість і розвиток дрібних сімейних ферм. Розмір середнього сільського господарства в Італії — 9 гектарів, у Польщі — 8, в Іспанії — 20 гектарів.

Чи не єдиний політик в Україні, який запропонував європейську модель господарювання на землі, — Олег Ляшко. Він виступив з різкою критикою ініціатив нової влади щодо продажу землі.

«Зеленський сьогодні продовжує ту ж політику, яку проводив Порошенко, — хоче продати землю, пояснюючи це тим, що цього вимагає меморандум з МВФ. Замість того, щоб переглянути меморандум, змінити державну політику і дати дотації нашим фермерам, влада хоче забрати в них землю. Я хочу попередити українців: наступні парламентські вибори — це бій за землю», — заявив Ляшко з трибуни Верховної Ради.

Справді, якщо простежити за логікою дій Радикальної партії, то вона виступає чи не єдиним захисником селянства і дрібних фермерських господарств. В арсеналі «радикалів» — і зміни до Конституції, які мають закріпити фермерство як основу аграрного устрою, і законопроект «Рейдерству — стоп», що унеможливлює крадіжки земельних ділянок, а також численні ініціативи з підтримки дрібних і приватних сільськогосподарських виробників: збільшення дотацій на утримання корів, заборона ввезення пальмової олії, компенсації за придбання сільгосптехніки тощо.

«Нещодавно я зустрічався із земляками Володимиром і Світланою на Луганщині, в яких 12 корів, та з родиною Тетяни Сагайдак, у якої 6 корів. Я привіз цим родинам по доїльному апарату, але я не можу подарувати їх кожній сім’ї — це має бути політика підтримки сільгоспвиробників. А саме: дотації 5000 гривень за корову, компенсації за придбання техніки вітчизняного виробництва, пільгові кредити для фермерів, заборона пальмової олії і підвищення закупівельної ціни на молоко», — заявив Олег Ляшко у Верховній Раді.

Звісно, питання продажу землі — дискусійне. Соціологічні дослідження показують, що більшість населення все ж проти скасування мораторію та запуску вільного ринку. Якби референдум відбувався сьогодні, проти вільного ринку землі, за різними оцінками, проголосували б від 60 до 75%.

Референдуму поки що нема, однак парламентські вибори вже не за горами, і тут важко не погодитися з Олегом Ляшком. Вони справді стануть «битвою за землю».

Ірма ВОДОПОЛОВА.

Переглядів: 190
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua