РубрикиЗдоров’я

Тиск у нормі — життя у формі

Департамент охорони здоров’я Одеської міської ради та Одеський міський центр здоров’я за підтримки проекту «Україна 80+» в усіх центрах сімейної медицини упродовж тижня проводили акцію «Дні профілактики гіпертонії», під час якої всім, хто побажав, безкоштовно вимірювали артеріальний тиск і рівень цукру в крові.

Акція була підхоплена і на обласному рівні. Загалом у ній взяли участь понад 15 тисяч осіб. Проведення заходу дозволило виявити кілька тисяч випадків підвищеного артеріального тиску, про що певна частина людей раніше навіть не здогадувалася, та більше тисячі — підвищеного рівня глюкози в крові.

Пацієнти отримали консультації медиків. Частині з них було рекомендовано додаткове обстеження у профільних спеці-алістів. Паралельно з акцією проводилося інформування населення про важливість підписання декларацій із сімейними лікарями.

У рамках акції медичні праців-ники та волонтери з числа студенів-медиків інформували мешканців області про симптоми, лікування та профілактику артеріальної гіпертонії, роздаючи людям листівки та агітки.

Серцево-судинні захворювання, йдеться у них, є основною причиною втрати людей в Україні й у всьому світі. На артері-альну гіпертонію страждає близько третини дорослого населення Одеської області.

Гіпертонія на початкових етапах може протікати безсимптомно, тому важливо своєчасно звертатися до сімейного лікаря для профілактичного огляду і вимірювання тиску. Високі цифри артеріального тиску без належного лікування можуть призвести до інфаркту, інсульту, ниркової або серцевої недостатності та інших тяжких ускладнень.

Лікування артеріальної гіпертонії є довічним. Нормалізація тиску забезпечується за допомогою лікарських препаратів і здорового способу життя. Препарати можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою за державною програмою «Доступні ліки» за рецептом сімейного лікаря.

Профілактика артеріальної гіпертонії

 1. Відмова від куріння. Навіть одна цигарка завдає серйозної шкоди кровоносним судинам. Шкідливе також пасивне куріння й альтернативні способи тютюнопаління, наприклад, кальян.
 2. Регулярні фізичні навантаження. Необхідно фізично працювати не менше трьох разів на тиждень тривалістю не менше 45 хвилин, контролюючи пульс. Для контролю пульсу підійдуть будь-які гаджети (пульсометри, розумні годинники і т. ін.), які будуть з вами під час роботи чи тренування.
 3. Можна придбати прилад для вимірювання тиску, попередньо порадившись із лікарем, або ж пошукати відгуки про них в Інтернеті.
 4. Підтримка нормальної маси тіла. Літо — благодатний час для схуднення. Нормальний темп — мінус 2—3 кг за місяць, але не більше.
 5. Обмеження вживання солі. За рекомендаціями ВООЗ, споживання солі не повинно перевищувати 5 г на добу (одна чайна ложка). Особливу увагу треба приділяти продуктам, які мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси тощо.
 6. Зменшення вживання алкоголю. Чим більше спиртного ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску. Безпечної дози алкоголю не існує.
 7. Обмеження вживання насичених жирів, простих вуглеводів і холестерину, якими багаті солодощі, консерви, ковбаси. Потрібно зробити вибір на користь сезонних овочів, фруктів і зелені, а також повноцінних перших та других страв замість перекусів з пакетиків і пластикових баночок.
 8. Використання різних методик релаксації та психоемоційного розвантаження, тобто жити, радіючи кожній хвилині, і не зациклюватися на проблемах.

Тиск необхідно узяти під свій повний щоденний контроль.

Переглядів: 1874
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua