РубрикиДержава

Мінський глухий кут: прорив у... прірву

Так давно не з’являлися новини про засідання Три-сторонньої контактної групи в Мінську, що українські політики готові були забути про її існування. Але їм нагадали. Та ще як!

Україна знову з Кучмою

Перед сильним землетрусом сейсмологи зазвичай реєструють слабкі поштовхи. Таким поштовхом було повідомлення про появу на Банковій і про зустріч з президентом Володимиром Зеленським «батька української олігархії», другого президента України Леоніда Кучми у супроводі свого зятя — мільярдера Віктора Пінчука.

У нашій країні забіг олігархів у головні кабінети влади для «вирішення питань» є видом спорту. І ніхто не здивувався, що Віктор Михайлович Пінчук опинився в забігу першим. Але, виявилося, у даному випадку свої послуги главі держави пропонував не він, а Леонід Данилович Кучма. З благородною, зрозуміло, метою — допомогти Україні, вивести з глухого кута «Мінський процес».

РубрикиТрибуна

Гра прем’єрських престолів

Як парламентські вибори змінять конфігурацію влади

Перемога Зеленського над Порошенком з показником в 73,2% стала рекордною за всі роки незалежності. Однак, як свідчить практика, виграти вибори й отримати владу — це різні речі. Тим більше, що грядуть позачергові парламентські вибори. Вони якраз і можуть істотно поміняти конфігурацію влади. Адже Україна — парламент-сько-президентська республіка і багато чого залежатиме від імені прем’єра. А тут можуть бути нюанси.

Що є. Приблизно чверть голосів за Володимира Зеленського — виборці 18-29 років. Ще стільки ж — група 30-39 років. Переконавшись у цінності свого голосу, більша частина цих груп прийде і на парламентські вибори.

Але відкриємо структуру тих, хто голосував за Зе в другому турі.

РубрикиДержава

За стандартами Євросоюзу, з місцевими особливостями

У перших числах червня Представництво Європейського Союзу в Україні та Миколаївська міська рада відкрили 10-й Європейський тиждень сталої енергії в нашій країні, до участі в якому традиційно запросили журналістів з усіх областей.

У святковій церемонії взяли участь Алекс Ленартс, посол Королівства Бельгія в Україні, Йоганнес Баур, керівник напрямку «Економічна співпраця, енергетика й навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні та міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич (на знімку).

«PRO ефективність 3.0»

«Головне завдання цьогорічного тижня сталої енергії — висвітлити найсерйозніші на Землі проблеми: глобальне потепління, захист довкілля, надмірне використання ресурсів. Європейський Союз приділяє велику увагу цим питанням. Особлива роль у вирішенні проблем належить не лише владі й уряду, але й кожному з нас, адже тільки разом ми можемо досягти результатів. Тому тема нинішнього тижня — «Роль громадянина у формуванні сталого майбутнього: енергоефективність, поновлювана енергія й управління відходами», — наголосив Йоганнес Баур.

РубрикиБез рубрики

Разом ми сильніші

Шановні наші читачі, а відтак саме ті, хто є джерелом нашого натхнення (бо ж для Вас, передусім, працюємо), наших хвилювань (бо ж багато з Вас — небайдужі і вимогливі, про що знаємо з Ваших листів і дзвінків) через помилки, яких, на жаль, допускаємося (бо ж, як відомо, не помиляється той, хто нічого не робить), і нашої головної фінансової опори!

Дякуємо за все: за критику і подяку, за терпіння і розуміння, за підтримку і витримку!

Почався новий виборчий процес, а отже — нові повідомлення від ЦВК, нові рекламні публікації від учасників перегонів і критика (чи хвала) на їх адресу від виборців, нові знахідки і промахи від нас, «чорноморців», які творять газету, повірте, в дуже непростих умовах і в дуже напруженому режимі.

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА 3

ЦЕНТРАЛЬНА  ВИБОРЧА  КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

5 червня 2019 року             м. Київ        № 942

Про зміни в складі окружних виборчих комісій

з виборів народних депутатів України на позачергових виборах

народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, відповідно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, одинадцятої статті 27, пункту 2 частини третьої, частин четвертої, сьомої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА 2

ПОСТАНОВА

6 червня 2019 року             м. Київ        № 950

 Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України,

які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування

на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши зазначені документи, Центральна виборча комісія встановила їх відповідність вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України».

РубрикиБез рубрики

Позика для аграріїв

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила рішення про надання позики в розмірі 200 млн доларів США на реалізацію Програми на основі результатів з прискорення приватних інвестицій у сільське господарство, повідомляється на сайті представництва Світового банку в Україні.

Програма покликана розширити можливості малих і середніх підприємств в аграрному секторі, зміцнити конкурентоспроможність сільського господарства, його диверсифікацію та розвиток шляхом адресної підтримки галузі, підвищити ефективність використання земель сільськогосподарського призначення державної власності, а також розширити доступ виробників до експортних ринків.

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА

ЦЕНТРАЛЬНА  ВИБОРЧА  КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

    6 червня 2019 року             м. Київ        № 949

Про зміни в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України на позачергових виборах
народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, заяву секретаря окружної виборчої комісії про складення його повноважень без припинення членства в цій комісії, відпо-відно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’я-тої — сьомої, десятої, одинадцятої статті 27, пункту 2 частини третьої, частин четвертої, сьомої, дев’ятої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

РубрикиТочка зору

Ціна величі — у відповідальності

Мистецтво впродовж віків завжди існувало як субсидована опозиція своїм спонсорам і владі. В такій опозиційності докорів митцям не може бути

Але мистецтво як штука не повинне прагнути виставляти себе народним, претендуючи на вираження народної волі. Сама публіка повинна прагнути до художнього осмислення творчості. Це і є ота сама «одеська різниця» між бажаним і дійсним, між образом майстра і картиною на полотні, в скульптурі чи на сцені. Видимі одними глибокі смисли і бачені іншими зовнішні види й становлять ту «різницю», яку сучасні одесити почали втрачати, надмірно висиджуючи біля екранів своїх телевізорів. Найбільше задоволення при осмисленні образу виникає тоді, коли ви після сумлінного аналізу отримуєте неочікуваний результат: він, як правило, найближчий до істини.

Більшість знає вислів про те, що «політика — мистецтво можливого», але не всі пам’ятають, що іноді мистецтво політики полягає не так у тому, щоб досягти кращого результату, як у тому, щоб не допустити гіршого, небажаного результату. Художнє мистецтво демонструє не те, що людина повинна, а те, що вона хотіла б. Предмети мистецтва вищого ґатунку зберігаються в найкращих музеях світу, а предмети другого ґатунку продаються в салонах поряд з магазинами мебельних гарнітурів. Справжнє мистецтво в політиці не ходовий товар і не завжди збагненний.

РубрикиТрибуна

Олег ЛЯШКО: Наступні вибори — це бій за землю

Ляшко вимагає захистити українські чорноземи

Не встигли вщухнути емоції навколо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, як в оточенні новообраного президента заявили про необхідність скасування заборони і навіть про продаж українських чорноземів іноземним інвесторам.

Наприкінці квітня один з радників команди Зеленського, екс-міністр економіки Айварас Абромавичус, під час конференції Європейської бізнес-асоціації заявив, що ринок землі має бути відкритим: «Позиція така сама, як і у всіх нормальних людей — команда за відкриття ринку землі», — зауважив він.

На думку радника президента, для популяризації цієї ідеї слід проводити зустрічі з аграріями й обговорювати питання відкриття ринку, оскільки в кожного з учасників «своє бачення».

РубрикиБез рубрики

Омлет із бобів

Передові компанії, що займаються виробництвом рослинної їжі, шукають заміну натуральним продуктам, включаючи курячі яйця.

На ринку вже з’явився перший штучний омлет, представлений фірмою Follow Your Heart близько чотирьох років тому. Основу цього продукту становили водорості, які згодом розробники вирішили замінити  соєвим порошком.

Компанія Spero випустила на ринок «рідкі яйця», виготовлені з гарбузового насіння, а в кінці минулого року корпорація Just Inc запропонувала замінник, створений з бобів. Штучний продукт використовується для випічки. У рамках недавньої виставки Natural Products Expo було представлено хлібобулочні вироби, виготовлені із застосуванням замінника білка.

Сьогодні на полицях магазинів у США налічується понад 3 мільйони штучних яєць. Вони вважаються безпечнішими та екологічнішими від знесених куркою, але багато хто все ще ставиться до них з певною недовірою, оскільки ця продукція не тваринного походження. Відтак споживачі віддають перевагу натуральним яйцям, загальний оборот яких сягає 8,5 мільярда штук.

РубрикиЗдоров’я

Передчасна згуба

П’ять основних неінфекційних захворювань (НІЗ) — серцево-судинні, цукровий діабет, рак, хронічні обструктивні захворювання легень та розлади психічного здоров’я — є причиною майже 84% усіх смертей в Україні.

Майже 30% чоловіків, які у 2017-у померли від НІЗ, належали до працездатної вікової групи 30—65 років. Імовірність померти у віці від 30 до 70 років в Україні набагато вища, ніж в інших європейських країнах, і майже вдвічі вища для чоловіків, ніж для жінок. Цей тягар просто неприпустимий для держави, яка прагне соціального й економічного розвитку та зростання.

Оскільки більшість із цих за-хворювань тісно пов’язані з вживанням тютюну, алкоголю, недостатньою фізичною активністю та нездоровим харчуванням, їм значною мірою можна запобігти. Для цього необхідно продовжувати налагоджувати співпрацю між багатьма секторами не лише у сфері охорони здоров’я.

Досягнення та пріоритети України у боротьбі з неінфекційними захворюваннями обговорювалися на національній конференції, організованій Міністерством охорони здоров’я спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) і за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC). Широке коло учасників включало представників Світового банку, міжнародних експертів, національних партнерів, а також лікарів та вчителів з усієї України.

РубрикиДовкілля

І постав із моря... ліс

В Уельсі після урагану з’явився із моря доісторичний ліс, який був похований під піском і водою понад 4,5 тисячі років, повідомляє BBC.

Через ураган «Ханна» море дещо відступило, й оголило поклади торфу, під яким і ховалися дерева: коли торф розвіяло вітром, вони опинилися на поверхні. Їхні скам’янілі залишки можна побачити між селами Борт та Ініслас у графстві Кередігіон.

Як свідчать місцеві перекази, цю землю неодноразово затоплювало море. Зокрема, в VI столітті пішло під воду 16 поселень. У XVIII столітті записана легенда про загиблу під водою цивілізацію, яку називали «Затонулою сотнею». За легендою, ця територія була колись родючою землею з поселеннями, захищеними від повеней шлюзами і дамбами.

РубрикиЗдоров’я

Тиск у нормі — життя у формі

Департамент охорони здоров’я Одеської міської ради та Одеський міський центр здоров’я за підтримки проекту «Україна 80+» в усіх центрах сімейної медицини упродовж тижня проводили акцію «Дні профілактики гіпертонії», під час якої всім, хто побажав, безкоштовно вимірювали артеріальний тиск і рівень цукру в крові.

Акція була підхоплена і на обласному рівні. Загалом у ній взяли участь понад 15 тисяч осіб. Проведення заходу дозволило виявити кілька тисяч випадків підвищеного артеріального тиску, про що певна частина людей раніше навіть не здогадувалася, та більше тисячі — підвищеного рівня глюкози в крові.

Пацієнти отримали консультації медиків. Частині з них було рекомендовано додаткове обстеження у профільних спеці-алістів. Паралельно з акцією проводилося інформування населення про важливість підписання декларацій із сімейними лікарями.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua