РубрикиСкандал

Почнуть з боротьби з мовою?

У четвер інтернет-видання «Детектора медіа» (https://detector.media) опублікувало інтерв’ю з близьким соратником Президента Володимира Зеленського – співвласником студії «Квартал 95» Борисом Шефіром.

У ньому він висловлює жаль через втрату російського ринку і водночас упевненість, що вже за два роки цей ринок буде знову відкритим. Називає Путіна розумною людиною, хоч і з імперськими амбіціями, з якою «Якщо ми сильно захочемо, то ми з ними домовимося». Виступає проти квотування і заборон у кіновиробництві та книговиданні, каже, що «зараз не потрібно смикати проблему мови, вона ділить суспільство», а на запитання про те, яких рішень очікує від нового Президента, відповідає: «Я очікую перегляду квот. 90% — це багато. Закон про мову потрібно скасувати і прийняти нормальний закон. Це перший крок для скасування війни…».

Таке одкровення впливової у «Зе-команді» людини, хоч і зроблене з ремаркою, що це суто його, Шефіра, думка, викликало шквал обурення в україн-ському політикумі.

Так, голова Верховної Ради Андрій Парубій, коментуючи це інтерв’ю, сказав: «Учора ми почули, як представники Президента, члени його команди говорять про те, що необхідно відмінити закон про мову, відмінити квоти, відмінити декомунізацію. І, на жаль, це сьогодні стає для них звичною полі-тикою. Я хочу сказати від імені Верховної Ради й уряду: україн-ський народ цього вам не дозволить. Земля під вами буде горіти. Ми не дозволимо ні відмінити закон про мову, ні квоти, ні декомунізацію».

У свою чергу голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицькийy на своїй Facebook-сторінці застеріг:  «Від того, кого оберуть українці, залежатиме майбутнє. Ми ж справді близькі до антиукраїнських репресій, капітуляції, розколу України. Це не жарти, а відповідальність кожного політика і громадянина».

«Співавтор виборчої програми Президента Б. Шефір виступив за скасування закону про мову, квот та підтримки україн-ського кіно. Думаю, це і є реальні плани Зеленського у гуманітарній політиці. Якщо так, то це реалізація путінської програми боротьби з усім українським. І шлях Януковича», – написав віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко у Twitter.

Член фракції «БПП», голова парламентської делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв упевнений: «Скандальне антиукраїнське інтерв’ю бізнесмена Шефіра, брата помічника Президента, передусім є перевіркою суспільства на реакцію: буде жорстка – означені плани відкладуть, проковтне – до кінця року буде масштабна здача країни ворогу. Стратегічний напрямок бізнес-партнер Зеленського окреслив».

Переглядів: 243
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua