РубрикиДуховність

Сильніший той, хто милосердніший

Вознесіння Господнє належить до дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане із Воскресінням Господа Ісуса Христа. Святкується воно на сороковий день після Великодня.

Подія ця описана у Євангелії: на сороковий день після Свого воскресіння у Галілеї на горі, що зветься Оливною, давши учням останні настанови, Господь вознісся перед їхніми очами на небеса. Після цього з’явилися учням ангели, які сказали: «Чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!». І тому церква, згадуючи Воскресіння Христове і Вознесіння Його, також перебуває в очікуванні другого пришестя Ісуса Христа, але пришестя вже не такого, яким було перше — пришестя через приниження, через прийняття Господом образа раба, коли Він, будучи Величним Творцем, став людиною, в усім подібною до нас, крім гріха. Друге пришестя буде вже у славі Його, коли Господь прийде як Бог, як Творець, як Суддя всесвіту.

Свято Вознесіння дуже важливе для розуміння мети людського життя, бо людина є одночасно і створінням, яке існує в матеріальному світі, і в той же час істотою, яка належить до світу духовного, ангельського, до світу Божественного. Тобто людина є посередником між двома цими світами і поєднує їх. І Вознесіння Господнє є саме тим шляхом, яким має пройти кожна людина. Господь цим вказав людству напрямок зростання — ми маємо також піднестися від земного до небесного.

Святе Письмо говорить про те, що Спаситель вознісся на небо не тільки духовно, але й у тілі людськім. Це дуже важливий момент, який слід відзначити, бо Господь вознісся разом із тілом — із тією обожненою людською природою, освяченою через хресні страждання і Його воскресіння. Тобто виконав те призначення, яке не виконав Адам. Саме тому Христос називається також і другим Адамом, бо перший Адам, маючи призначення обожитися за допомогою благодаті Божої, обрав шлях гріхопадіння. Саме тому був посланий на землю Син Божий, щоб виправити це.

Через Вознесіння також відбувається і людське обожнення, тому що цієї обожненої, освяченої людської природи Ісуса Христа причащаємося й ми. Бо що означає слово «причастя»? Причастя — це єдність, спорідненість із чимось. І коли ми у таїнстві євхаристії, споживаючи тіло Христове, причащаємося Його, то ми приєднуємося саме до цієї обожненої людської природи і також стаємо причасними Господу нашому Ісусу Христу.

У розмові з учнями Ісус пояснив смисл істинної християнської досконалості: «Ви знаєте, що ті, хто вважає себе за князів у народів, панують над ними, а їхні вельможі їх тиснуть. Не так буде між вами, але хто з вас великим бути хоче, — нехай буде він вам за слугу... Бо Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, але щоб послужити, і душу Свою віддати на викуп за багатьох» (Єв. Марка, 10:42-45).

Що потрібно нам для того, щоб піднятися до рівня досконалості і величності, але не земної, а Божої? Наприклад, часом трапляються ситуації, коли ми на когось ображені, може, й справедливо. З точки зору земних понять підійти і з’ясувати стосунки, вибачитися першим — вважається приниженням себе, доказом своєї слабкості. Але в християнстві все навпаки: вищий той, у кого більше милосердя. Хто знайшов у собі сили переступити через власні амбіції — той сильніший духом. Згадайте, навіть коли Христа розпинали, Він не проклинав своїх кривдників, а молився за них: «Отче, відпусти їм, — бо не знають, що чинять вони!». Отже, шлях до вознесіння пролягає через шлях Христа — через «пониження», тобто служіння іншим, через любов до ближньо-го свого, бо саме в цьому виконання Закону Божого.

Пройшовши земний шлях і показавши приклад досконалого служіння і безмежної любові, Господь через Своє Вознесіння приготував нам, віруючим і люблячим Його, місце у Царстві Божому, щоб і ми були разом з Ним. Але для цього нам потрібна особиста віра, що діє любов’ю, бо «віра без діл мертва».

Підготував Олександр КОЗЛОВСЬКИЙ.

Переглядів: 228
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua