РубрикиБез рубрики

Чому збунтувалися в’язні?

Південну виправну колонію загального режиму №51 в Одесі, де 27 травня спалахнув бунт ув’язнених, розформують. Таке рішення, за інформацією «ТСН», Мін’юст ухвалив буквально наступного дня після надзвичайної події.

У понеділок Одесою поповзли тривожні чутки: «в тюрмі — бунт», «в’язні — втекли», «арештанти взяли в полон лікарів і працівників установи», «є поранені»… Частина з них виявилася лише чутками, але ситуація таки була вкрай напруженою, з великим вогнем, спаленням пожежного автомобі-ля, численними пораненими…

За інформацією «Думской» (dumskaya.net), заворушення у колонії №51 визрівали впродовж тижня. «П’ять днів тому, — розповів співрозмовник видання, — там поранили ножем або заточкою співробітника, який відповідає за тривалі побачення: нібито він просив за них занадто великі гроші. Після цього побачення скасували. Крім того, відмінили спільні прийоми їжі в їдальні. Люди почали протестувати, але не тільки через це, а й через погану якість їжі. Тоді начальник Одеської кримінально-виконавчої служби Євген Лінивов пообіцяв їм «навчання» спецназу, тобто акцію залякування. «Навчання» були призначені на понеділок, ось ув’язнені і вирішили попередити їх бунтом».

За словами омбудсмена Людмили Денисової, до бунту ув’язнені вдалися через обшуки, які у них проводили.

У Нацполіції кажуть, що бунт організували «злодії в законі».

Серед причин акту непокори — ставлення до ув’язнених, побори та інші неправові «порядки», встановлені адміністрацією закладу.

Ще одна версія — ситуації навколо колонії на руку тим, хто прагне заволодіти ласим куском міської землі під забудову.

За фактом подій, що сталися у виправній колонії №51, відкрито кримінальне провадження. Ведеться досудове розслідування за фактом службової недбалості працівників державної установи. Поліція кваліфікувала події в колонії за статтею 392 Кримінального кодексу України «дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань».

Як зауважили в прокуратурі Одеської області, яка здійснює процесуальне керівництво у справі, відомство неодноразово проводило перевірки дотримання прав засуджених, належних умов їх утримання.

«Лише упродовж цього року, — йдеться у повідомленні, — прокурори внесли 9 вказівок про усунення порушень у діяльності ПВК-51, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб колонії. У минулому році прокурори внесли 14 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 30 посадових осіб.

Крім того, за результатами комплексних перевірок діяльності режимних установ у минулому та поточному роках прокуратурою області через Генеральну прокуратуру внесено вказівку до Міністерства юстиції, в якій вказані порушення у роботі колонії №51 щодо матеріально-побутового забезпечення засуджених, проведення соціально-виховної роботи та дотримання режимних вимог».

А ще у прокуратурі повідомили, що за результатами розгляду звернень засуджених колонії №51 розпочато низку розслідувань з ознаками вчинення щодо скаржників кримінальних правопорушень.

За даними «ТСН», п’ятьох ув’язнених, яких адміністрація установи вважає ініціаторами бунту, вже вивезли з колонії. Подальше покарання вони відбуватимуть у різних місцях. Десь упродовж півроку розподілять по інших в’язницях і решту арештантів.

Олег СОКІЛ.

Переглядів: 286
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua