РубрикиБез рубрики

Стихійні лиха і сільське господарство

У Києві відбувся перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі щодо вивчення нової методики Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) оцінки збитків унаслідок катастроф

Сільське господарство найбільше страждає від наслідків екстремальних погодних явищ і стихійних лих. Відповідно до одного з недавніх досліджень ФАО, в країнах, що розвиваються, на частку сільськогосподарського сектору припадає 26% всіх економічних збитків і втрат внаслідок природних катастроф. Серед найуразливіших — дрібні фермери, що забезпечують понад 70% світових потреб у продовольстві, невеликі і середні сільськогосподарські підприємства.

Однак не завжди легко зрозуміти масштаб впливу стихійних лих на сільське господарство і на джерела коштів для існування у сільських районах. ФАО прагне виправити це за допомогою нової стандартизованої методики для оцінки збитків і втрат.

Метою цієї методики є виявлення прогалин в інформації, що стосується впливу стихійних лих на сільське господарство. Ця методика, з одного боку, досить узагальнена, щоб її можна було застосовувати для оцінки наслідків стихійних лих у різних країнах і регіонах, а з іншого — точна та адаптована для розгляду всіх підсекторів сільського господарства (рослинництва, тваринництва, аквакультури, рибного та лісового господарств).

ФАО розробила цю методику на прохання країн у контексті Сендайської рамкової програми зі зниження ризиків лих та механізму моніторингу Цілей сталого розвитку. Для забезпечення ефективного, надійного і стандартизованого моніторингу втрат у сільському господарстві ФАО співпрацює з урядами всього світу — від Латинської Америки та Карибського басейну до Східної Африки і Південно-Східної Азії — для прийняття, впровадження і реалізації нової методики.

З цього приводу у Києві і проводився перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі. На заході зібралися понад 30 експертів і представників директивних органів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіки Молдови та України, які обговорили національні системи збору та оцінки даних про збитки і втрати для сільського господарства внаслідок стихійних лих.

«Сільське господарство України демонструє феноменальні успіхи. Тим часом, частина територій України перебуває у зоні ризикованого землеробства, насамперед через зміну клімату, — зазначив під час відкриття заходу заступник міністра аграрної політики та продовольства Володимир Топчій. — Є й інші проблеми: затоплення територій, що, до прикладу, відбувається зараз на Закарпатті, а також зафіксовані випадки виникнення торнадо. У зв’язку з цим для Міністерства аграрної політики і продовольства важливо напрацювати не лише підходи адаптації до змін клімату, а й розуміти методологію оцінки ризиків та збитків від природних катастроф, аби можна було зменшити ризики виникнення стихійних лих».

Під час семінару представники державних статистичних служб, організацій, що займаються зниженням ризику лих, і міністерств сільського, рибного та лісового господарств розробляли дорожню карту для інституціоналізації національних інформаційних систем з метою надання даних про вплив стихійних лих, для підвищення інформованості щодо зниження ризику лих та планування в сільському господарстві.

«Крім знань про основні поняття і застосування нової методики, семінар надасть експертам і представникам директивних органів з країн-учасниць можливість поділитися інформацією про основні небезпеки і загрози сільськогосподарському сектору в їхніх країнах, таких як повені, посухи, екстремальні температури або транскордонні шкідники і хвороби тварин, а також досвідом зі збору даних про збитки і втрати, викликані стихійними лихами різної природи і масштабів», — зауважила Даніела Манджоне, яка координує семінар і курує у ФАО діяльність щодо зниження небезпек внаслідок ризику лих у регіоні.

«Цей семінар також допоможе зрозуміти специфіку стихійних лих — глобальних та в регіонах, їх вплив на розвиток сільського господарства, — додала Галіміра Маркова, фахівець ФАО зі статистики щодо наслідків катастроф. — Упродовж трьох днів учасники вчилися практично застосовувати методологію ФАО з оцінки наслідків стихійних лих та застосовувати отримані дані для подальшого використання у попередженні виникнення катастроф».

«Цей семінар є першим кроком у ширшому процесі розвитку потенціалу, — наголосила Даніела Манджоне. — ФАО зобов’язується надавати підтримку статистичними департаментам відповідних державних установ задля вдосконалення існуючих інформаційних систем у сільському господарстві і включення збору та аналізу даних про збитки і втрати для ефективнішого інформування процесу прийняття політичних рішень і розподілу ресурсів».

Робота ФАО щодо оцінки збитку і втрат в сільському господарстві — частина більш широких зусиль Організації щодо зміцнення стійкості заснованих на сільському господарстві джерел засобів до існування перед загрозами і кризами. Підхід ФАО до вирішення цих питань охоплює спектр технічних знань про різні види потрясінь і враховує особливості кожного підсектору. Основна увага в ньому приділяється прогнозуванню, запобіганню, скороченню, адаптації та зменшенню ризиків у сільськогосподарській системі.

Вікторія МИХАЛЬЧУК,
спеціаліст з комунікацій регіонального відділення ФАО для Європи
та Центральної Азії.
м. Київ.

Переглядів: 329
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua