РубрикиБез рубрики

Розколу нема. Єдності — теж

У п’ятницю відбувся Священний синод Православної церкви України, по завершенню якого митрополит Епіфаній заявив, що двовладдя у ПЦУ нема, але почесний патріарх Філарет не підтримав рішення щодо статуту Церкви.

«Синод засвідчив, що у своєму подальшому житті та діяльності ПЦУ керуватиметься Священним переданням, Священним Писанням та статутом, який був прийнятий 15 грудня у стінах святої Софії Київської. Ми практично були всі одностайні, але останні рішення не були підписані тільки одним членом — патріархом Філаретом», — цитує слова першоієрарха «Релігійно-інформаційна служба України».

За його словами, учасники Синоду обговорили ситуацію у Церкві, зокрема й останні заяви владики Філарета: «Ми обговорювали ситуацію, яка склалася в ПЦУ, і ті заяви, які лунали протягом останніх днів. Патріарх засвідчив на засіданні Священного синоду те, що він оприлюднив раніше, що існує Київський патріархат, що його не знято з реєстрації. Всі ми намагалися переконати, довести, що юридично і фактично вже нема УПЦ КП, що Київський патріархат ліг в основу Помісної православної церкви. Тому певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що святіший патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці».

Та, попри всі розбіжності, на переконання митрополита Епі-фанія, жодного двовладдя у церкві нема. «Є предстоятель, який звершує керування ПЦУ. З патріархом Філаретом домовилися, що парафії міста Києва та ті парафії, які підпорядковувалися йому як єпархіальному архієрею до 15 грудня, залишатимуться у його складі. Ми поважаємо святішого патріарха Філарета. Це було моє особисте рішення і бажання залишити за ним парафії у складі Київської єпархії. Ми робили і будемо робити все для того, щоби святіший патрі-арх Філарет, який доклав дуже багато сил до розбудови ПЦУ, почувався не тільки духовно комфортно, але й матеріально», — наголосив митрополит Епіфаній.

Переглядів: 265
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua