РубрикиТема дня

Дуелянти й секунданти

Важко жити у часи перемін, а писати про них — ще важче. Щось не так — потрапиш пальцем у небо. І добре, якщо в небо. Підсумувати враження від промови, яку Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді 20 травня, легко. Воно таке ж, як від вчинку 11 квітня, коли він кинув слухавку в розмові з Петром Порошенком. Але спонтанна грубість, дозволена кандидату на посаду президента, главі держави вже не дозволена. Тим більше, що «рукавичку» кинуто в обличчя верхньому ешелону влади України, включаючи уряд і парламент.

Запрошення на референдум

Секундантами дуелі на стороні Зеленського нібито виступає 73% громадян України, які проголосували за нього у другому турі виборів, але керувати державою ці відсотки не можуть і навіть не уявляють, як це робиться. Команду ж, яку шостий Президент України привів на Печерські пагорби із шоу-бізнесу, ніхто не обирав, але вона, здається, готова братися до роботи під загальним гаслом «ламати — не будувати».

РубрикиБез рубрики

Розколу нема. Єдності — теж

У п’ятницю відбувся Священний синод Православної церкви України, по завершенню якого митрополит Епіфаній заявив, що двовладдя у ПЦУ нема, але почесний патріарх Філарет не підтримав рішення щодо статуту Церкви.

«Синод засвідчив, що у своєму подальшому житті та діяльності ПЦУ керуватиметься Священним переданням, Священним Писанням та статутом, який був прийнятий 15 грудня у стінах святої Софії Київської. Ми практично були всі одностайні, але останні рішення не були підписані тільки одним членом — патріархом Філаретом», — цитує слова першоієрарха «Релігійно-інформаційна служба України».

За його словами, учасники Синоду обговорили ситуацію у Церкві, зокрема й останні заяви владики Філарета: «Ми обговорювали ситуацію, яка склалася в ПЦУ, і ті заяви, які лунали протягом останніх днів. Патріарх засвідчив на засіданні Священного синоду те, що він оприлюднив раніше, що існує Київський патріархат, що його не знято з реєстрації. Всі ми намагалися переконати, довести, що юридично і фактично вже нема УПЦ КП, що Київський патріархат ліг в основу Помісної православної церкви. Тому певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що святіший патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці».

РубрикиПам’ять

...І дух твій простий і ясний вселиться в нас

Хроніка 22 травня в Одесі: День перепоховання Тараса Шевченка

Погідний сонячний ранок… Біля пам’ятника Кобзареві — майже нікого. Ось проходять на свої заняття курсанти; молоді матусі котять візочки до головної алеї парку, інші — наглядають за чадами; декотрі городяни вийшли вигуляти домашніх улюбленців…

Довкола пам’ятника — літературні паркові лави, майстерно розмальовані шевченківськими сюжетами. Можна присісти, поміркувати…

Коли забирали прах Тараса Шевченка зі Смоленського цвинтаря в північній столиці, Пантелеймон Куліш, вірний друг і соратник, у своєму прощальному слові сказав:

— З’явися, Батьку, серед рідного краю, під червоною китайкою, заслугою козацькою, загромадь навкруги себе сліпих, глухих і без’язиких, нехай побачать, як далекі вони від правди, нехай почують із мертвих уст твоїх Твоє слово безсмертне, нехай хоч, помолячись, зачнуть глаголити непозиченою мовою після столітніх позичок…

РубрикиВибори

Дочасний старт

23 травня газета «Урядовий кур’єр» опублікувала указ Президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення позачергових виборів до Верховної Ради, тож у п’ятницю виборчий процес розпочався.

ЦВК, зокрема, відкрила номер спецрахунку для зарахування грошової застави кандидатів у народні депутати та партій, які братимуть участь у виборах, що заплановані на 21 липня.

Застава для партій — 4 мільйони 173 тисячі гривень, для кандидатів-мажоритарників 41 тисяча 730 гривень.

РубрикиБез рубрики

Інформує ЦВК

ПЕРЕЛІК

одномандатних виборчих округів

для позачергових виборів народних депутатів України

21 липня 2019 року

Одеська область

Одномандатний виборчий округ № 133

Центр — місто Одеса, Київський район.

Межі: Київський район міста Одеси.

РубрикиБез рубрики

Історія двох книжок, або Про дівчинку Майю і лукаву Муху-Цокотуху

Коли довго живеш — є з чим порівнювати і чим дорожити. Тим більше, коли кожен день приносить якісь новини і потрясіння.

Хіба у далекі тридцяті роки для нас, дітвори, не стало приголомшливим дивом почути від батьків, що земля, на якій живемо, широкий Дніпро з його кручами, безкраї, аж кудись за Каховку, степи — що все це називається Україною і є нашою Батьківщиною? І тому всі ми — наша рідня, ближчі і дальші сусіди — звемося українцями. А ось Росія — то вже інша земля, з іншою мовою, з іншими звичаями і звичками.

Живуть собі — то й нехай, а у нас свої принади. Хочеш — посидь з вудочкою на карася. Набридне — вирий знічев’я на березі широченьку ямку, і на твоїх очах з її дна та стінок заб’є-задзюркоче джерельна вода: буль, буль, буль... Готова криниця! Своїми руками! Наскучить біля Дніпра — піднімися кручею до степу, і там десь у затишку дерев натрапиш на гніздо перепілки з кладкою яєць. Пташина злякано пурхне вгору й почне відволікати тебе від гнізда, бо ж мають вилупитися її дитинчата. Батьки завжди вчили: не чіпайте гнізд! Птахи теж хочуть жити!..

РубрикиТочка зору

Система олігархів проти команди реформаторів

Люди залишатимуться ляльками історії, допоки вони самі не усвідомлять своїх інтересів. Голосування на виборах Президента Україні не тільки засвідчило сумний досвід минулого, а й показало, як відбувається обман людей.

Переглядаючи виступи блогерів на YouTube, звернув увагу на одного з них, який, нібито, є палким прихильником команди реформаторів Петра Порошенка. В своїх виступах блогер часто цитує брехню з-за «поребрика», повторюючи чужі вислови три-чотири рази і забуваючи наголошувати, що сказане не відповідає дійсності. В результаті елементарного неуміння розкривати брехню цей «прихильник» успішно виконує роботу «п’ятої колони», бо в пам’яті людей, які слухають цього блогера, відлунює тричі повторена брехня. До того ж, блогер, людина з технічною освітою і не надто підготовлений у питаннях просвіти, повторює слова про необхідність «зламати систему» і дбати про «справедливість». Мовляв, у цих питаннях вина команди реформаторів.

РубрикиБез рубрики

Фолк переміг попсу

Минулих вихідних в Одесі в рамках святкування Днів Європи з великим успіхом пройшли Дні Щецина. Це низка заходів, організованих містом Щецин та Західнопоморським воєводством Республіки Польща у співпраці з Одеською обласною державною адміністрацією. Вони мали на меті познайомити мешканців нашого краю з культурою, мистецтвом, історією, а також кухнею регіону Західного Помор’я.

Центральною подією Днів Щецина був концерт ансамблю народної пісні і танцю «Szczecinianie» («Щециняни») в Театрі музкомедії ім. Михайла Водяного.

РубрикиАнонс

Бонуси від Odessa Classics

П’ятий міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics триватиме з 1 по 9 червня. У його рамках — дев’ять концертів зірок світової класичної сцени, дві експозиції, чотири концерти паралельної програми «Пілігрими. Музика, як шлях», лекції, майстер-класи та багато іншого.

Головна мета музичного свята — познайомити українського слухача з найновішими класичними програмами, які слухає Європа в найкращому виконанні провідних світових артистів. Популяризація класики — одна з мрій Олексія Ботвинова, тому ціла низка подій безкоштовна для відвідування.

Це, зокрема:

 • опенейр на Потьомкінських сходах (7 червня, 21.00);
 • концерт Романа Федюрка — першого переможця Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. Серафими Могилевської (26 травня, 18.00, школа Столярського;
 • скрипковий майстер-клас Даніеля Хоупа (5 червня, 15.00, школа Столярського);
 • світова прем’єра документального фільму про Гію Канчелі (2 червня, 15.00, Єврейський культурний центр «Бейт-гранд»);
 • лекції до концертів Odessa Classics (3, 4, 5, 8 та 9 червня, 18.00, Одеська філармонія).

Вся інформація про концерти та інші події Odessa Classics на сайті http://ua.odessaclas-sics.com/programa

РубрикиЗдоров’я

Не псуй личко, полуничко!

Полуниця, дуже смачна і така ж корисна, водночас, через обробку її фунгіцидами та інсектицидами, очолює перелік найзабрудненіших продуктів, застерігають у Міністерстві охорони здоров’я України.

У полуниці багато вітамінів, мікроелементів та антиоксидантів. Вісім ягід містять більше вітаміну С, ніж цілий апельсин зі шкіркою. До речі, вміст цього вітаміну не зменшується, якщо зірвані полуниці зберігати в холодильнику. Полуниці містять також вітамін К та фолієву кислоту. У них багато калію та магнію — мікроелементів, яких часто в організмі бракує. Ці ягоди багаті на низку глікозидів — біологічно активних сполук, що так чи інакше сприяють молодості та відновленню.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua