РубрикиТрибуна

Дострокові вибори — вибори сильного прем’єра

Перевиборам Верховної Ради — бути. Саме це стало головним підсумком інаугураційної промови нового Президента України Володимира Зеленського.

Нинішня Верховна Рада давно вже не представляє народ, і навіть «щойно розпущена» коаліція існувала винятково на папері. Отже, протягом наступних двох місяців українці мають вирішити, які саме політичні сили достойні увійти в наступний парламент.

Президентські перегони, нарешті, завершилися. На урочистому засіданні Верховної Ради новим Президентом став Володимир Зеленський, якому наші співвітчизники віддали рекордну кількість голосів за всю історію України. Але його 73% — це не особистий рейтинг, а величезний запит на кардинальні зміни в країні. Адже важко знайти сферу, в якій попередній президент не залишив свого руйнівного впливу.

Один із найганебніших наслідків його правління — нинішня Верховна Рада, в якій, по суті, ніколи й не було нормальної коаліції. Вона завжди працювала в режимі «божевільного принтера», яким вручну керували з Адміністрації Президента, а уряд керувався чим завгодно, тільки не інтересами народу. Тож дострокові вибори не тільки назріли, а й перезріли, ставши нагальною потребою.

Водночас, вони ставлять перед українцями надзвичайно важке завдання. Упродовж лише двох місяців їм належить визначитися з тим, які саме політичні сили гідні зайняти місця в наступному парламенті. Без перебільшення, це стане ключовим вибором, навіть важливішим за вибори президента. Бо Україна є парламентсько-президентською країною, і саме Верховна Рада обиратиме уряд та прем’єр-міністра, які реально керуватимуть державою.

Економіка, підтримка територіальних громад, формування і виконання бюджету — все це сфера відповідальності прем’єр-міністра. Він же є головою виконавчої влади і має можливість впоратися із свавіллям місцевих чиновників. На його ж плечі ляже і весь тягар криз, які насуваються на країну цього року, — комунальної, фінансової та інфраструктурної. Це без урахування війни, яка теж забирає свою страшну данину.

До того ж новообраний президент є новачком у політиці. Бажання змін — це дуже добре і відповідає очікуванням людей. Зрештою, це продемонстрували й результати президентських виборів. Але одного бажання змінювати країну недостатньо. Непродумані ж дії можуть завдати шкоди. Для того, щоб «машина змін» зрушила з місця, їй потрібен «мотор» — керівник уряду, здатний діяти швидко, рішуче, в інтересах більшості українців. Саме тому на посаді прем’єр-міністра має опинитися людина з ґрунтовними економічними знаннями та реальним антикризовим досвідом. Тільки вона зможе не лише впоратися з викликами, які стоять перед державою, а й стати надійним балансом для президента-новачка.

Ситуація ускладнюється тим, що в новому парламенті сильні позиції займуть проросійські сили, в проукраїнський блок складатимуть кілька партій, що призведе до складних коаліційних перемовин. Довгу «коаліціаду» Україна собі дозволити не може — у неї будуть лічені місяці і навіть тижні на боротьбу із кризовими явищами. А отже, новий прем’єр-міністр повинен приступити до реальної роботи в перший же день.

На сьогодні єдиною людиною, здатною на таке, є Юлія Тимошенко. Уже зараз вона має чітко сформовану покрокову економічну програму — «Новий курс України». Її величезний досвід як політика та управлінця демонструє — даремно час вона не витрачає, а починає ефективно працювати вже з перших днів. Вона ґрунтовно обізнана не лише з особливостями територіальних громад, а й має реальну програму децентралізації.

Юлія Тимошенко також єдиний на сьогодні полі-тик, який двічі довів свою здатність рятувати країну від криз. Вона зробила це 2001 році, відвернувши енергетичну катастрофу, а в 2008-у — не дозволивши світовій кризі знищити українську економіку.

Партія «Батьківщина», попри малий розмір фракції, уже показала майстер-клас відстоювання прав громадян. Вона є унікальним синтезом досвіду професійних політиків та свіжих ідей молоді, а відтак, зможе бути локомотивом реальних реформ.

Тож ядром дієвої проукраїнської і прозахідної коаліції, здатної на ефективні дії одразу після виборів, може стати тільки партія «Батьківщина». А Юлія Тимошенко є найкращим в Україні антикризовим менеджером, яка буде сильним і відповідальним прем’єр-міністром, спроможним реанімувати економіку країни і добитися процвітання.

Сергій МАКОГОНЕНКО.

Переглядів: 1251
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua