РубрикиБез рубрики

Коаліції нема. Нехай живе коаліція!

Учора, 17 травня, лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак з трибуни ВР заявив, що їхня політсила виходить із парламентської коаліції, бо нові обставини вимагають максимальної консолідації сил: новий президент, новий парламент, нова коаліція...

За його словами, стара коаліція виконала своє завдання і за останні п’ять років цей парламент і влада провели більше змін у країні, ніж за попередні роки, наразі ж треба залучити всі сили державницького спрямування і новообраного президента для формування успішної країни. «Саме тому ми заявляємо про вихід з нинішньої коаліції… і про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним», — заявив Максим Бурбак і додав: «Відпові-дно до Конституції, впродовж 30 днів буде формуватися нова коаліція. «Народний фронт» закликає фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди, з новим планом дій. На основі цього плану має об’єднатися нова більшість… Ми готові розглянути всі ініціативи нового президента, у тому числі його кадрові подання, внесені відповідно до Конституції України. Ми впевнені, що новообраний президент запропонує нові рішучі кроки для змін в Україні і продемонструє високі стандарти співпраці з суспільством, Верховною Радою, урядом та прем’єр-міністром».

А ще Максим Бурбак підкреслив: оскільки у парламенті формується нова коаліція, парламент не буде розпущений достроково, а працюватиме до чергових виборів, які відбудуться 27 жовтня.

Приймаючи заяву «Народного фронту» про вихід з коаліції, голова ВР Андрій Парубій зауважив, що це «сумна новина».

«Від сьогодні парламентська коаліція «Європейська Україна» у парламенті восьмого скликання припинила свою діяльність. Відповідно до положень частини сьомої, статті 83 Конституції України протягом одного місяця від сьогодні, з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, має бути сформована нова коаліція», — оголосив очільник Ради і закликав представників усіх фракцій та груп розпочати консультації щодо формування нової більшості.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який був у сесійній залі (бо по п’ятницях, як відомо, у ВР — година запитань до уряду), попросив слова. Він підкреслив, що Кабмін і парламент мають час і шанс схвалити потрібні рішення, які дозволять не тільки змінити систему прийняття рішень, а й надати реактивний злет українській економіці.

Володимир Гройсман подякував усім парламентарям, які працювали п’ять років в інтересах держави, брали на себе відповідальність за країну. «Тепер, — сказав він, — постало питання: а що далі? Ми маємо змінити систему ухвалення рішень. Ми маємо бути швидкими, мобільними і максимально якісними. Не можна витрачати роки на один закон. Порядок денний, який ми маємо визначити на перспективу, повинен бути реалістичним, сильним і здатним пришвидшити процеси, що відбуваються в державі».

Оскільки парламент та уряд працюватимуть до наступних виборів, питання порядку денного співпраці, на переконання прем’єра, набувають особливого значення. У числі таких питань — депутатська недоторканність, продовження реформи децентралізації, посилення виконання положень Угоди про асоціацію з ЄС. «У нас є вікно можливостей. Ми маємо в це повірити. І ми або реалізуємо ці можливості для зміцнення України, або це знову стане етапом втрати можливостей. Давайте змінимо країну за ці п’ять місяців. Досвід у нас є. Україна — наш дім. І завдяки ухваленню потрібних рішень слава України буде чута по всьому світу», — закликав народних депутатів очільник уряду.

Вихід «Народного фронту» з коаліції фактично унеможливив утілення наміру новообраного Президента України Володимира Зеленського розпустити Верховну Раду й оголосити дочасні вибори.

Переглядів: 348
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua