РубрикиБез рубрики

«Замовте слово про книгу»

Уже традиційно в рамках виставки-форуму «Українська книга на Одещині» проводиться конкурс на кращий читацький відгук на новодруки, які стали переможцями престижних літературних рейтингів.

Надійшло вже багато відгуків і цьогоріч. Найактивніша тут молодь. Зокрема, до цієї культурно-просвітницької акції долучилися студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, Академії харчових технологій, факультету журналістики ОНУ ім. І.І. Мечникова та інших наших вишів.

Слід зазначити, що з новинками-номінантами можна ознайомитися на виставці в ОННБ. Зазирнімо на виставку й ми.

Ось українсько-єврейське видання-альбом поета Григорія Фальковича «Шалахмонеси» з малюнками художника Павла Фішеля, удостоєне президентської премії «Українська книжка року».

Ось дослідження Богдана Гориня «Святослав Гординський на тлі доби» — про видатного митця, поета, літературознавця, перекладача, та ексклюзивний інформаційний репортаж «І знову я влізаю в танк…» Оксани Забужко — цьогорічних лауреатів Шевченківської премії.

Серед кращих книг — «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета» Віри Агєєвої та збірка короткої прози десятьох авторів «Любов така» — про почуття, яке шукає людина.

Переможцями Міжнародної літературної премії ім. М. Гоголя були спогади про час, події і людей в Україні та Європі Юрія Мереха «Я-мене-мені…», «Листи до друга в США (1990 — 2002)» Павла Глазового, «Зимова казка» для дітей Ольги Ченки (це видання оформили школярі з Умані).

Бібліотека представляє для дітей «Зайчикову книжечку» лауреата Міжнародної премії ім. Лесі Українки Івана Андрусяка з чарівними ілюстраці-ями Ольги Кузнецової. Одним з переможців всеукраїнського рейтингу «ЛітАкцент року» стала «Дівчина з міста» Олени Рижко, героїня якої переїхала до села.

Серед переможців всеукраїнського рейтингу «Книжка року» — найповніший реєстр екслібрисів «Український книжковий знак ХІ—ХХ ст. Каталог колекції Степана Давимуки» (укладачка Лариса Купчинська).

Монографію Оксани Дзери «Біблійна інтертекстуальність і переклад: англо-український контекст» представили організатори Літературно-наукового конкурсу ім. Воляників-Швабінських.

Один з найкращих дизайнів має книжка Андрія Сови і Ярослава Тимчака «Наш Боберський. Основоположник української тіловиховної і спортової традиції» — про спортсмена-руховика, педагога, професора кінця ХІХ — першої половини ХХ стліть.

Тож, як бачимо, для відгуку можна обрати книжку на будь-який смак — від дитячої чи юнацької до наукової, за улюбленою темою чи улюбленого автора. Звертайтеся до Одеської національної наукової бібліотеки за адресою: вул. Пастера, 13 або за телефоном (093)573-93-49.

Підсумки конкурсу будуть оголошені під час проведення Всеукраїнської виставки-форуму 7—9 червня, на переможців чекають премії.

Слід додати, що багаторічним партнером конкурсу читацьких рецензій є президент Ротарі-клубу «Одеса-Рішелье» Віктор Денисов, автор соці-ального проекту «Одеські виставки. Сторінки історії», доцент Одеської національної морської академії, член-кореспондент Транспортної академії України, кандидат технічних наук та член вченої ради ОННБ.

Вікторія ЛАВРЕНЮК,
провідний бібліограф ОННБ.

Переглядів: 262
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua