РубрикиАнонс

Літо починається з класики

Міжнародний фестиваль ODESSA CLASSICS, що триватиме з 1 по 9 червня, обіцяє бути ще масштабнішим: більше різноманітних подій, більше відомих музикантів, більше гостей.

Нинішнього року «Одеса класік», який проходитиме вже вп’яте, вперше потрапив до престижних європейських фестивальних гідів, а відтак організатори очікують на приїзд туристів-поціновувачів високого мистецтва з різних країн.

Щодо учасників. В Україну вперше приїде Цюріхський камерний оркестр, який входить до ТОП-5 кращих камерних колективів світу. Він дасть три концерти. Двічі вийде на сцену видатний британський скрипаль Даніель Хоуп. Вперше приїдуть легендарний віолончеліст Міша Майський, провідний французький піаніст Сіпріан Кацаріс і знаменитий італійський піаніст П’єтро де Марія. На численні прохання глядачів повторно (але з новими програмами) виступатимуть артисти, що зібрали супераншлаги торік: скрипалі Робі Лакатош (Угорщина) і Майкл Гуттман (Бельгія), віолончелістка Цзин Чжао (Бельгія).

Масштабний і безкоштовний опен-ейр концерт, який у 2018-у зібрав понад 10 тисяч глядачів, знову пройде на Потьомкінських сходах.

За традицією, в музеях Одеси відбудеться паралельна програма із серії «Пілігрими. Музика як шлях». У ній буде представлений цикл концертів-портретів українських музикантів, котрі йдуть своїм шляхом творчого паломництва до розкриття таємниць та істин мистецтва (куратор — Мирослава Которович).

У програмі ODESSA CLASSICS:

 • 1 червня. Відкриття фестивалю. Оперний театр. Сіпріан Кацаріс та оркестр Одеського оперного театру під керуванням Ігоря Шаврука виконають 3-й фортепіанний концерт Бетховена і 21-й фортепіанний концерт Моцарта.
 • 2 червня. Одеська філармонія. Король циганської скрипки Робі Лакатош та ансамбль з найкращими хітами ромської музики.
 • 3 червня. Одеська філармонія. Авторський вечір світового класика, композитора Гії Канчелі. Олексій Ботвинов (рояль), Поліна Осетинська (рояль), Юліан Мілкіс (кларнет), камерний оркестр філармонії під управлінням Ігоря Шаврука. У програмі — «Маленька Данеліада» для фортепіано з оркестром, Мініатюри для кларнета і фортепіано, Вальс-бостон для фортепіано з оркестром.

  А ще — світова прем’єра канадського документального фільму про Гію Канчелі, який, до речі, планує з такої нагоди завітати до Одеси.
 • 4 червня. Одеська філармонія. П’єтро де Марія (фортепіано). У програмі — музика Ф. Шопена та С. Рахманінова.
 • 5 червня. Одеська філармонія. Проект Майкла Гуттмана Tango sensations.
 • 6 червня. Оперний театр. Цюріхський камерний оркестр, Даніель Хоуп, Олексій Ботвинов. У програмі — музика Вівальді, Баха, Моцарта, Ервіна Шульхова. Разом з видатними солістами виступатимуть троє талановитих дітей з Одеси, Києва і Львова.
 • 7 червня. Потьомкінські сходи. Опен-ейр концерт. Даніель Хоуп, Олексій Ботвинов та Цюріхський камерний оркестр виконають музику А. Вівальді, Е. Гріга, С. Рахманінова та Д. Гершвіна. У концерті під відкритим небом виступить переможець Дитячого фортепіанного конкурсу ім. Серафими Могилевської, який проходитиме в рамках «Одеса класік» 25—27 травня.
 • 8 червня. Одеська філармонія. Цюріхський камерний оркестр, Цзин Чжао, Олексій Ботвинов. У програмі — твори Ф. Мендельсона, Й. Моцарта, Й. Баха, Л. Боккеріні.
 • 9 червня. Закриття фестивалю. Одеська філармонія. «Майський-тріо». У програмі — твори П. Чайковського та С. Рахманінова.

За традицією, в рамках ODESSA CLASSICS-2019 відбудуться дві виставки сучасного мистецтва, майстер-класи, дискусії та лекції. 31 травня в Музеї західного та східного мистецтва відкриється персональна виставка Арсена Савадова «Лабораторія Орфея» (куратори — Анатолій Димчук та Катерина Міхейцева), а в Музеї сучасного мистецтва — виставка Олександра Ройтбурда та Олега Соколова «Музика сфер» (куратори — Фелікс Кохріхт і Семен Кантор).

Переглядів: 1995
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua