РубрикиБез рубрики

Який він, Південь України?

17—18 травня в Одеському національному морському університеті відбудеться VІІ міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релі-гійний виміри».

Конференція організована кафедрою українознавства, історико-правових та мовних дисциплін ОНМУ за участі провідних учених Інституту історії НАН України, Інституту україн-ської археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», Національної спілки краєзнавців України, управління культури, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації, Державного архіву Одеської області, а також представників наукової спільноти 27 вищих навчальних закладів з різних регіонів України, в тому числі семи вишів нашого міста.

Серед співорганізаторів — освітні та наукові інституції з Румунії — університет «Нижній Дунай» (м. Галац), Бухарестський університет (м. Бухарест), університет «Олександра Іона Куза» (м. Яси), Музей історії (м. Галац) і з Республіки Молдова — Молдовський державний університет (м. Кишинів). До участі в заході долучилися також співробітники Одеського та Миколаївського обласних державних архівів, галузевого архіву СБУ, а також представники архівів з Литви: Литовського державного сучасного архіву (м. Вільнюс) та Каунаського регіонального державного архіву.

У рамках конференції відбудеться засідання «круглого столу» «Мова, церква, герої: проблеми та досвід на шляху до євроінтеграції», в якому візьмуть участь провідні дослідники з мовознавства, церковної історії, історичної пам’яті, соціальної історії тощо.

Традиційно до відкриття форуму організатори видали збірку наукових праць, що стало можливим завдяки Почесному громадянинові Одеси та Одеської області Сергію Гриневецькому, а також генеральному директору Морського інженерного бюро Геннадію Єгорову та В’ячеславу Георгієву. До цьогорічного видання уві-йшли 89 статей, поданих 99 науковцями, з яких — 31 доктор наук, 48 кандидатів наук, 13 викладачів, четверо аспірантів та троє студентів.

Модератор конференції — завідувач кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін ОНМУ, доктор історичних наук, професор Микола Михай-луца.

Крім «круглого столу», відбудуться секційні засідання на теми: «Історія народів та етносів Півдня України в часи імперій, тоталітаризму, демократії», «Проблеми української та іноземної термінології і термінографії, мовні взаємовпливи», «Духовність, традиції та обрядовість української і «сусідніх» етнокультур», «Історія християнських церков та долі інших конфесій у регіоні», «Роль архівних установ, музеїв і виставок у збереженні та популяризації культурно-історичної спадщини», «Краєзнавство і туризм, природні, соціально-економічні та культурно-історичні складові», «70-річний досвід нового Китаю в економічному та соціальному розвитку в контексті перспектив дружнього співробітництва КНР й України».

Переглядів: 274
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua