РубрикиАнонс

Анонси

Незагойний  біль кримських  татар

18 травня в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а після незаконної окупації півострова Росією — і День боротьби за права кримськотатарського народу.

Нині сповнюються 75 років трагедії 1944-го — депортації сталінським режимом кримських татар з історичної Батьківщини і п’ять років анексії Криму путінським режимом.

З нагоди цих скорботних дат на Соборній площі Одеси 18 травня о 18.00 відбудуться мітинг-реквієм та перегляд фільму «Хайтарма». Це перша кримськотатарська повноформатна художня стрічка і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сеїтаблаєв.


Європа  починається  з  тебе

15 травня о 9.00 відбудеться всеукраїнський відкритий тренінг «Європа починається з тебе», присвячений Дню Європи в Україні.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, Офіс віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерство освіти та науки України за підтримки проекту ЄС «Asso-ciation4U» та Google Україна.

Учасники: Еміне Джапарова — перший заступник міністра інформаційної політики України, Іванна Климпуш-Цинцадзе — віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Майкл Щур — український тележурналіст, актор, сценарист і музикант.

До онлайн-уроку запрошуються учні 8—11-х класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів України.

Цей захід спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед молодих українців, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи».

На YouTube-каналі «Укрінформу» буде забезпечено онлайн-трансляцію, а відтак усі школи матимуть змогу дистанційно долучитися до заходу відкритого уроку чи використати його матеріали в майбутньому.


«Я  —  Громада!»

16-17 травня з публічних заходів на Одещині стартує всеукраїнська інформаційна кампанія «Я — громада!», організована спільними зусиллями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Програми «U-LEAD з Європою».

Ця кампанія охопить 39 населених пунктів у різних областях. Вона має на меті інформувати населення про реформу децентралізації та її аспекти, зокрема у сферах освіти та охорони здоров’я, підвищити обізнаність громадськості щодо її сутності, продемонструвавши найкращі практики вже існуючих ОТГ, а також заохотити громадян ставати агентами змін.

В Одеській області кампанія проходитиме у Сараті та Ананьєві.

Отже, 16 травня з 12.00 до 14.00 у Саратському районному будинку культури відбудеться публічна дискусія «Об’єднання громади: успіхи, реалії та виклики у контексті Нового етапу реформи децентралізації». До участі запрошуються представники сільських та міських рад, соціальних та комунальних служб, фермери, підприємці (включаючи великий бізнес), лідери молодіжних груп та організацій, шкільного самоврядування, громадські активісти.

Наступного дня, 17 травня, у парку «Молодіжний» Ананьєва із 14.00 до 18.00 пройде публічний захід «Містечко децентралізації».

Програма включатиме тематичну інформацію, дискусії, інтерактивні ігри, експертні поради, розваги, квест.


Казимир  Малевич  і  кіно

17 травня о 19.00 в Одеському художньому музеї до 140-річчя від дня народження видатного митця Казимира Малевича відбудеться кінопоказ повнометражної документальної стрічки Володимира Луцького «Малевич».

Прем’єра фільму пройшла в Києві 21 лютого. Із 28 лютого стрічка вийшла в обмежений прокат і демонструвалася у столиці, Харкові та Черні-вцях. В Одесі фільм покажуть уперше. Трейлер можна передивитися на сторінці музею у Фейсбуці.

Стрічка розкриває маловідому сторінку творчості видатного художника, філософа, теоретика мистецтва і педагога Казимира Малевича, зокрема його досвід роботи в кіно. Знімальна група вирушила слідом за Малевичем у Західну Європу, а потім за Гансом Ріхтером — німецьким режисером-авангардистом, якому Малевич запропонував зняти свою «супрематичну фільму» — на інший бік земної кулі, до Лос-Анджелеса, в пошуках матеріалів про невідомий фільм за сценарієм Малевича.

18 травня о 14.30 одна з найвідоміших дослідниць життя Малевича Тетяна Філевська прочитає лекцію про його творчість.

Дізнатися детальнішу інформацію про заходи та зареєструватися на них можна на офіційному сайті музею: ofam.org.ua.

Переглядів: 427
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua