РубрикиБез рубрики

Лицарка досвітніх вогнів

5 травня 1949 року в старовинному козацькому селі Кумари Врадіївського району, що на Миколаївщині, народилася Валентина Олександрівна Сидорук.

Перші повоєнні роки: голод, холод, розруха… Та життя робить своє – і малесенький паросток перетворюється на тендітну дівчинку з блакитними очима, густим волоссям і гнучким станом…

Матуся Марія доклала багато зусиль, щоб дати дітям освіту та впевненість у майбутньому. Ласкава й вимоглива водночас, найкращі риси свого характеру вона подарувала доньці. Працювала тяжко: цукрові буряки, кукурудза, соняшник, що без дбайливих рук не дають врожаїв, висмоктують здоров’я і вкорочують віку. Тільки й радості – пісня. Коли мама співала, завмирали солов’ї, слухаючи переливи українських мелодій.

Її донечка обов’язково стане вчителькою – без гектарів необробленого поля, без дощу і морозів, хімікатів, світлового робочого дня. Бо так прагне до знань, з книжкою – і вдень, і вночі.

І справдилися мамині надії: після закінчення педучилища Валентина працювала в школі на батьківщині, вчилася в інституті.

Та не забувала палкого погляду односельця Миколи, який кликав і кликав її до молодого селища Іллічівська, де працював у порту. І сталося: вони одружилися, а в 1970 році молода сім’я вже вила кубельце, проходячи всі сходинки тогочасного життя: «нахаловка», сімейний гуртожиток, квартира «самобудом», нестача грошей, плекання первістка. Та поступово долали всі труднощі, ростили вже й доню.

А викладання мови й літератури в школах міста стало тренуванням творчої уяви й фантазії. В обіймах з маминою піснею Слово проросло правдою в дописах до різних газет.

Турбувала Валентину Олександрівну доля рідної мови, тому й стала членом новоствореної громадської організації «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Ті роки, коли вона очолювала організацію, були найпліднішими: видавалася газета «Рідне слово», друкувалися брошури й посібники, організовувалися поїздки в різні куточки України. Поділля, Запоріжжя, Полтавщина, Київ, Черкащина, столиця українського театру Кіровоградщина – місця, які просвітяни відвідали завдяки порту. У навчальному комбінаті порту Валентина Олександрівна вела тоді курси української ділової мови. За свою просвітянську діяльність відзначена медаллю «Будівничий України».

Розквітнув і літературний талант пані Валентини. З бездонного джерела народної мудрості вона черпає основу своїх творів, а в думках, як у щільнику, повному меду, кожне, влучно вимовлене слово, обростає подіями, фактами, продовжує самостійне життя у нових творах. Їй завжди хотілося втілити побачене й пережите у книжках. Так народилися дитячі збірочки «Співанки для внука», «Стежками дитинства», «З уроків мови», романи «Дорога додому», «Жорна», «Кумар над Кодимою», повість «Життя після війни», психологі-чний посібник «Поговори зі мною, мамо», розповіді про жінок-краянок «Наші берегині».

Валентина Олександрівна зустрічається з читачами, працює з молоддю, допомагає розвиватися талантам. Результатом цієї роботи стала збірка творів чорноморських школярів «Летіть, журавлики».

Вона – член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії імені Валентина Михайлюка, премії імені Михайла Чабанівського і Василя Юхимовича, міської премії імені Василя Сагайдака.

За словами Ліни Костенко: «Ювілей – це презентація життя». Так, Валентині Олександрівні Сидорук є що презентувати за 70 прожитих років.

Від імені чорноморських просвітян і літераторів бажаю ювілярці здоров’я, творчої наснаги, легкого пера і нових творів!

З повагою – Олена МАЗУРЕНКО.
м. Чорноморськ.

Переглядів: 229
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua