РубрикиБез рубрики

Самовіддача вченого і політика

Серед маси людей є ті, хто у багатьох як фахово-професійних сферах, так і в суспільно-політичних процесах займає лідируючі позиції. А коли їм притаманні ще й високі моральні та патрі-отичні чесноти, вони стають тими, кого називають особистостями.

Саме такою особистістю є доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи, член Українського фізичного товариства Валерій Тимофійович Швець, якому 6 травня сповнилося 70 років.

Про свій родовід шановний ювіляр недавно досить ґрунтовно повідав на сторінках «Чорноморських новин» («Село як дзеркало епох» у номерах за 6 та 31 січня), відтак це позбавляє мене необхідності розповідати про його походження та інші аспекти біографії. Зазначу лише, що народився і виріс він у простій селянській сім’ї на теренах нинішньої Одещини. Нагадую про це лише для того, щоб засвідчити: непересічність особистості, про що я казав вище, підкреслюється й цією обставиною з його біографії, бо щоб дістатися тих висот, яких Валерій Тимофійович досяг на науковій ниві і в громадсько-політичній діяльності, вийшовши, як то кажуть, з низів, треба, без сумніву, мати чимало відповідних і достатніх якостей.

Закінчивши на відмінно школу і так само Одеський національний (тоді — державний) університет, захистивши кандидатську, докторську дисертації і ставши професором, Валерій Тимофійович не був стороннім і до процесів державотворення. Свого часу він став членом Народного руху України, був обраний членом проводу НРУ, а згодом, у ненайлегші часи Руху, вже у незалежній Україні, очолив крайову організацію й успішно нею керував. При цьому не полишив успішно займатися теоретичною фізикою у дуже перспективному науковому напрямку, одночасно завідуючи кафедрою математики в Академії холоду. Вся ця діяльність вимагала високої самовіддачі, великої відповідальності й, повірте, чималої мужності. І все йому вдалося.

Мені приємно відзначити, що впродовж понад двох десятиліть я мав можливість творчо співпрацювати і товаришувати з Валерієм Тимофійовичем, можливість безлічі дискусій з ним на різні теми науки і громадського життя. При цьому, що важливо, як мені здається, для нас обох, аналізуючи ті чи інші громадсько-політичні проблеми, дискутуючи щодо них, ми однаково користувалися методологією, яка часто використовується у точних науках. Це не завжди означало одностайність у наших висновках, але й не віддаляло нас, а, навпаки, допомагало вирішувати проблеми якнайкраще.

Валерій Швець зустрічає своє 70-ліття на високому рівні творчих можливостей як у науковій праці, так і в громадсько-політичному житті.

З великим задоволенням і щиросердно вітаю вельмишановного Валерія Тимофійовича зі славним ювілеєм і зичу йому доброго здоров’я, наснаги на всі його благородні справи, творчого довголіття, успіхів на науковій ниві, активності у громадсько-політичному житті та сімейного благополуччя!

Ярослав ЛЕПІХ,
доктор фізико-математичних наук,
професор, академік АН ВШ України,
віце-президент Українського фізичного товариства.

Редакція «Чорноморських новин» щиро вітає давнього друга й автора газети Валерія Тимофійовича Швеця з ювілеєм і зичить йому всіляких житейських гараздів, плідної наукової праці, втілення усіх задумів та накреслених планів.

Переглядів: 244
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua