РубрикиБез рубрики

У пенсійних справах — в інтернет

Нині на «цифру» в нас активно переводять усі послуги, що надзвичайно зручно. Дійшла нарешті черга і до Пенсійного фонду, у відділеннях якого завжди було повно народу: щоб додати до пенсійної справи якийсь із численних папірців чи просто про щось запитати в інспектора, людям доводилося вистоювати чергу. Ситуація кардинально змінюється.

Про створення і запуск веб-порталу Пенсійного фонду України йшлося на брифінгу, який провів в Одесі заступник голови правління ПФУ Владислав МАШКІН.

— Більшість пенсіонерів — впевнені користувачі мережі. Тому Пенсійний фонд розширює надання дистанційних послуг через веб-портал різним категоріям: не лише тим, хто працює, а й тим, хто на заслуженому відпочинку. Обмежень на користування сервісами порталу нема. Ми максимально спростили доступність до них у тих рамках, які передбачає закон, — сказав він.

Отож, процес обслуговування клієнтів хочуть максимально перевести в інтернет. Тепер, щоб отримати різні довідки та інформацію в Пенсійному фонді, не обов’язково відриватися від вашого гаджета, не буде потреби навіть виходити з дому. Наприклад, щоб побачити розмір і складові вашої пенсії, треба просто зареєструватися на веб-порталі (portal.pfu.gov.ua). Для тих, хто допоки не вміє користуватися інтернетом, усі послуги, як і раніше, залишаться доступними у відділеннях фонду. До кінця року, обіцяють, повинна запрацювати й послуга, завдяки якій за призначенням пенсії можна буде також звернутися онлайн.

Правило для всіх одне: доступ до персональних даних має бути верифікованим. Тому обов’язкова умова для отримання користувачем ширшого кола інформації про себе — це наявність електронного цифрового підпису. Сьогодні із 3,2 мільйона користувачів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду 400 тисяч зареєструвалися на ньому за допомогою електронного цифрового підпису.

До слова, ПФУ щомісяця обробляє до 1,3 мільйона запитів щодо застрахованих осіб та пенсіонерів.

Пенсійний фонд України також активно розпочав процес переведення паперових пенсійних справ, які зберігаються в архівах його територіальних органів, в електронні. Відтак завдяки ретроконверсії кожна електронна пенсійна справа буде доступна до перегляду в цифровому режимі.

Сам же процес ретроконверсії передбачає п’ять етапів обробки паперової пенсійної справи: сканування документів, обрізання файлів, внесення метаданих, створення власне електронного документа, кілька ступенева контрольна перевірка пенсійної справи. Довго, але вкрай важливо. Наразі у ПФУ здійснюються організаційні заходи щодо забезпечення відповідним обладнанням регіональних управлінь та підготовки фахівців для проведення відповідної роботи.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 339
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua