РубрикиТочка зору

Боротьба за Україну продовжується

21 квітня сталося те, що сталося: переважна більшість українців обрала на пост президента недосвідченого В. Зеленського, якому ще доведеться довго вчитися державотворчості. Ми, прихильники П. Порошенка, маємо визнати перемогу В. Зеленського та його прихильників і поздоровити їх. Хоча я особисто вважаю цей вибір хибним. Утім, дуже хотів би, щоб В. Зеленський своїми діями на посту Президента України довів, що я помиляюся.

У своєму виступі після оголошення перших даних екзит-полу П. Порошенко запевнив, що поздоровить В. Зеленського з перемогою, а також виявив шляхетну готовність надати йому будь-яку допомогу. Те, що Зеленський подякував Порошенку за це і сказав, що за потреби звертатиметься до нього за порадою, дає надію: трансформація влади в Україні відбудеться цивілізовано і без конфронтації.

На долю президента П. Порошенка і його партнерів — керівників урядів А. Яценюка та В. Гройсмана — випав найтяжчий і найдраматичніший період в історії незалежності України, пов’язаний з неспровокованою агресією путінської Росії — анексією Криму та окупацією частини Донбасу. Завдячуючи героїчним зусиллям П. Порошенка, його команди і сотень тисяч українських патріотів, Путін не зміг піти далі Донбасу і не вирішив жодного зі своїх завдань: ні визнання анексії Криму, ні перетворення Сходу і Півдня України на «Новоросію», а решти України — на «Малоросію», ні федералізації України, ні відмови України від курсу на вступ до ЄС та НАТО. Багато сил П. Порошенко доклав до створення нової української армії й розвитку ОПК, посилення євроатлантичної інтеграції України.

Я не знаю жодної країни у світі, в якій під час воєнних дій зростала б економіка. У нас же впродовж останніх років відбулося підвищення зарплат і пенсій для переважної більшості громадян. Починаючи із 2015-го П. Порошенко приділяв надзвичайно велику увагу децентралізації, і сьогодні ми вже маємо перші позитивні зрушення у цій великій справі. За його сприяння відбувся подальший розвиток гуманітарної сфери і культури країни. На початку 2019 року завдяки титанічним зусиллям П. Порошенка сталося омріяне українцями протягом багатьох століть диво — отримання від Вселенського патріарха Варфоломія Томосу, документа на право створення не залежної від Москви Православної церкви України (ПЦУ). На мій погляд, П. Порошенко продовжив справу князя Володимира Великого – хрестителя України-Русі. Створення ПЦУ дозволяє українцям остаточно звільнитися від ідеологічного й духовного московсько-ординського зомбування. Лише одне здобуття Томосу вводить ім’я П. Порошенка в історію України навіки. І те, що зараз відбулися демократичні й прозорі вибори Президента України, є ще однією його заслугою перед українським народом.

Сьогодні ми маємо подякувати П. Порошенку за все те добре і важливе, що йому разом з нами вдалося здійснити впродовж минулих п’яти років. В. Зеленському є з кого брати приклад і в кого вчитися. За оцінками вітчизняних та іноземних експертів, за п’ять років свого президентства П. Порошенко зробив для України більше, ніж усі попередні президенти разом узяті. І це справді так.

П. Порошенко заявив, що залишиться в політиці й надалі і разом зі своєю партією БПП «Солідарність» продовжить у парламенті працювати для реалізації всіх тих планів і реформ, які він започаткував на посту глави держави. Переконаний, що його прихильники й надалі його підтримуватимуть. Боротьба за Україну продовжується. Через кілька тижнів П. Порошенко покине кабінет на Банковій, але він залишиться загальновизнаним сильним і мудрим лідером української нації. І сьогодні ми, його прихильники і виборці, заявляємо, що разом з ним і його партією БПП «Солідарність» продовжимо боротьбу за європейську Україну. Думаю, що найголовніші завдання на наступні півроку — зберегти нинішній склад парламенту, а в жовтні обрати нову проукраїнську Верховну Раду, яка могла б компенсувати слабкість і некомпетентність новообраного глави держави.

Посада Президента ще не робить автоматично того, хто її обі-ймає, лідером національного масштабу. І ми маємо такий сумний приклад в особі В. Януковича. На мій погляд, у В. Зеленського є шанс пройти важкий і тернистий шлях становлення як Президента України, якщо у нього вистачить розуму, політичної волі й мудрості використати величезний досвід та широку політичну ерудицію свого опонента П. Порошенка, призначивши його, щонайменше, на посаду свого головного радника з питань державного будівництва і зовнішньої політики. Переконаний, що такий неординарний крок В. Зеленського був би позитивно оцінений не тільки більшістю його виборців, а й виборців П. Порошенка і тим самим об’єднав би Україну. Переконаний, що такий крок був би позитивно сприйнятий і на міжнародній арені, де П. Порошенко користується великим авторитетом. Такий крок В. Зеленського сприяв би стабільності розвитку України і незворотності курсу на євроатлантичну інтеграцію. Такий крок сприяв би також надходженню іноземних інвестицій і прискоренню економічного розвитку України. Звісно, не факт, що П. Порошенко і В. Зеленський змогли б співпрацювати, але спробувати можна. Головне на цьому шляху — це переступити через власні амбіції заради України. Все для України і нічого особистого!

Дуже не хотілося б, щоб усе те позитивне, з величезними зусиллями здійснене під час президентської каденції П. Порошенка, було розтринькане й відкинуте тільки тому, що це зробив П. Порошенко, спираючись на підтримку Верховної Ради та українського народу. Ми, переконаний, нарешті маємо прийти до спадко-ємності державної влади і до збереження та посилення основних трендів розвитку українського суспільства. Такий крок В. Зеленського став би ноу-хау у сфері розвитку не тільки української, а й світової демократії. І було б добре, якби про такий намір В. Зеленський оголосив уже під час своєї інавгурації.

Олексій ВОЛОВИЧ.

Переглядів: 410
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua