РубрикиБез рубрики

Оскар і Ружа, або Листи до Бога

Волонтерство через мистецтво — ознака нашого часу. Одне з яскравих підтверджень цього — арт-проект «Оскар і Рожева Пані» у постановці Івано-Франківського академіч-ного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.

В основу сценарію покладено роман відомого сучасного французького і бельгійського письменника Еріка-Еммануеля Шмідтта Oscar et la dame rose, який свого часу (видання 2002, 2005, 2013 років) викликав великий резонанс не лише в Європі, а й Канаді та США. Постановка івано-франківців за участі артистів з різних міст України, а також відомої актриси театру й кіно Ірми Вітовської (Ружа) зацікавила і вразила одеських глядачів, які схвильовано спостерігали за розвитком трагічного сюжету, сповненого емоцій, філософського змісту про сенс буття.

На кону — життя онкохворого десятирічного Оскара (Владислав Балюк, Марко Кирильчук). Рожева Пані — колишня циркова актриса, яка мріяла стати знаменитою шоу-актрисою, тепер виступає у ролі сестри милосердя. Різними засобами вона прагне полегшити стан хлопчика, який перебуває в глибокій депресії, дедалі більше замикаючись у собі. Завдяки планшету, подарованого Ружею, він має змогу знайомитися з виступами зірок шоу-бізнесу, а також легендарної Едіт Піаф, яка виконувала пісню — гімн життю «Ні, я не шкодую ні про що». (У виставі використані фрагменти телешоу «ШоумаStroyn»).

Добра фея пропонує приреченому на повільну смерть Оскару гру, яка полегшила б його стан, — кожен день сприймати за десятиліття. Так за дванадцять днів хлопчик досяг стодесятиріччя, пізнавши кохання, удочеривши Ружу, примирившись з батьками. Він пережив юність, кризу середнього віку, старість і підготувався до смерті, пізнавши Бога, якому написав тринадцять щемливих листів...

У музичному оформленні, в якому брав участь славнозвісний гурт «Океан Ельзи», хореографії (Ольга Семьошкіна) є гротеск, зумовлений контрастом трагічного сюжету і номерами у жанрі мюзиклу. Інсценізація, режисура, рішення сценічного простору належить директорові театру, народному артисту України Ростиславу Держипільському. Запам’яталися декорації, стилізовані під дитячі малюнки з анімацією (художник Андрій Єрмоленко). Окремо відзначу прекрасну гру заслуженого артиста України Олексія Гнатковського (лікар Дюссельдорф, він же — асистент режисера).

По завершенню вистави зал Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька вітав артистів стоячи, витираючи сльози...

У своєму конферансі Ірма Вітовська повідомила, що зібрані від вистави кошти будуть передані на лікування онкохворого Романа, який перебуває в одеській лікарні. Актриса також зазначила, що під час показу у Львові було зібрано 81 тисячу гривень та певну суму в іноземній валюті.

Організатори висловили подяку посольствам Франції і Королівства Бельгії в Україні, Анетті Антоненко та Івану Рябчію за допомогу у створенні проекту. Окрема подяка UTeam.

Нагадаємо, роман Еріка Еммануеля-Шмідтта Oscar et la dame rose побачив світ українською мовою 2009 року у видавництві «Кальварія». Прем’єра вистави «Оскар і Рожева Пані» відбулася 7 жовтня 2015-го в Івано-Франківську, а вже 11 жовтня того ж року в Києві. Лялькову версію поставив 2011 року Одеський обласний театр ляльок за участі режисера Михайла Урицького.

Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 372
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua