РубрикиБез рубрики

Невичерпна глибінь народного мистецтва

Названо цьогорічний лавреатів премії імені Ростислава Палецького

Примхлива цьогорічна весна ще не стелиться барвистими килимами. А в залі Одеського обласного центру української культури вже розквітли яскравими кольорами рушники, розписи, картини… Виставка майстрів народної творчости відкрита. Це означає, що прийшов час нагороджувати переможців конкурсу імені Ростислава Палецького — адже це саме їхні роботи представлено на виставці.

Тринадцятий рік поспіль це ім’я об’єднує народні таланти Північного Причорномор’я навколо однієї ідеї: продовжувати, творчо розвивати традиції самобутнього народного мистецтва, що є підґрунтям образотворчости. Й зовсім не випадково до журі завжди запрошують фахових художників. І щоразу, відколи заіснував цей конкурс, відкриваються нові імена, розширюється ареал учасників.

Минулого тижня відбулося нагородження обранців вимогливого журі. Переможців привітала директорка центру Валентина Вітос, котра, зокрема, сказала:

— Щороку цей конкурс збирає таланти практично з усіх районів області. Бувало, що й до сотні майстрів подавались на конкурс. Цьогоріч було трохи менше. У цій залі виставлено лишень невелику частину їхніх робіт. Важливо й те, що ми щороку бачимо зростаючий художній рівень творів. І, звичайно ж, кожного року відкриваємо юне обдарування.

Так, це творче змагання стало популярним серед майстрів народної творчости. Фаховому журі стає дедалі важче визначати найкращих у різних напрямках народного мистецтва, тож і вимоги зростають. Цього року лавреатами премії імені Ростислава Палецького стали четверо. Це — Валентина Вербовецька (номінація «Декоративне та народне малярство», м. Чорноморськ), Ігор Івченко («Художні вироби з природних матеріалів»), Людмила Казанчук («Художня тканина»), Тарас Максим’юк (за науково-дослідницьку працю та популяризацію національного народного мистецтва) — всі троє з Одеси. Нагороди достойникам вручали члени журі.

Названо і стипендіатів. Ними стали: Натела Діасамідзе (м. Чорноморськ) та Ілля Златов (с. Кулевча Саратського району).

За вагомий внесок у розвиток і збереження народної творчости низку майстрів відзначено дипломами.

Як і було обіцяно, на врученні названо також юне обдарування — цьогорічне відкриття журі. Це — Андрій Бистрик із смт Великодолинське Овідіопольського району, котрий постійно бере участь у виставках народних майстрів. Його також відзначено дипломом.

Для переможців та гостей свята співали Світлана Рубанович та Михайло Левицький, на саксофоні грав Денис Дмитрик, усі троє — солісти Одеського обласного центру української культури.

Роман КРАКАЛІЯ.

Переглядів: 462
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua