РубрикиТема дня

Про попит на «сильну руку»

Сьогодні, 20 квітня, знову день передвиборної тиші. Але це стосується агітації за конкретного кандидата на пост президента. Про ситуацію в країні думати й писати можна. І потрібно.

Український народ диктатури не хоче

Рівень схвалення історичної ролі Сталіна громадянами сусідньої країни за два останні роки значно зріс. Тепер, згідно з опитуванням соціологів російського «Левада-центру», він сягає 70%. Схожі опитування проводяться і в Україні. Причому щодо Сталіна за ті ж два роки в нашій країні, навпаки, спостерігається зростання ненависті — приблизно в таких же масштабах.

За даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 77% українців вважають «ефективного менеджера» радянської імперії «жорстоким нелюдським тираном, винним у знищенні мільйонів невинних людей». Голос народу, здавалося б, підтверджує успіх проведеної у нас декомунізації і служить хорошою ілюстрацією для книги «Україна — не Росія».

РубрикиБез рубрики

І пробитися, і не загубитися

«Наша область — це досить потужний логістично-транспортний хаб, на території якого перетинається чимало міжнародних торговельно-транспортних потоків, тож ми відкриті для того, щоб максимально сприяти такому рухові, особливо зацікавлені в експортних операціях», — сказав на відкритті міжнародного торгово-експортного форуму заступник голови Одеської облдерж-адміністрації Сергій Колебошин.

Форум, названий організаторами — фахівцями департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітни-цтва ОДА — «Trade&Export-ForumOdesa, 2019», проходив в Одесі і, за оцінкою його учасників, став гарною платформою для нових ділових знайомств, обговорення актуальних питань бізнесу, обміну досвідом та ідеями, адже зібрав близько 300 зацікавлених і зорієнтованих людей. Серед них — Надзвичайний і Повноважний посол Індії в Україні Партха Сатпатхі, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Корея в Україні та Молдові (за сумісництвом) Лі Янг Гу, тимчасово повірений у справах Федеративної Республіки Нігерія в Україні Мартін Сенком Адам, представники низки дипустанов, акредитованих у нашій державі, міжнародних організацій та аудиторських компаній, народні депутати, урядовці, підприємці, банкіри, бізнес-експерти тощо.

РубрикиБез рубрики

Історія не дає шансів, коли ними нехтують

У середу в бібліотеці ім. Михайла Грушевського відбулася надзвичайно цікава книжкова презентація. Заступник директора галузевого державного архіву, Служби безпеки України, кандидат історичних наук Анатолій Хромов запрезентував унікальне під усіма оглядами видання. Це книга з досить промовистою і, без сумніву, дуже актуальною назвою — «Горе переможеним».

Два слова, які під нинішню пору — ми навіть не можемо собі уявити — є гранично актуальними. А разом з наступними двома словами заголовку — «Репресовані міністри Української революції» — становлять певний месидж — посил до інтелекту, розуму й серця кожного громадянина, для котрого Україна є найбільшою цінністю.

РубрикиБез рубрики

Обрії майбутнього очима підлітків

20 підлітків з усієї України взяли участь у філософському семінарі «Обрії майбутнього», який Klitschko Foundation та Аспен Інститут Київ проводять у рамках програми Aspen Teens, довівши, що готові мислити нестандартно, особисто відповідати за зміни у суспільстві й стати рупорами прогресивних ідей.

Упродовж трьох днів юні лідери, серед яких пощастило бути й мені, працювали з текстами філософів, науковими працями. За крок до дорослого життя вони шукали відповіді на питання: «Хто я є і ким хочу стати? У якому суспільстві живу? Якого життя прагну? Що робить мене щасливим? Яка моя місія у житті?».

РубрикиЛюдина і час

Лицар українського чину

Коли вперше і скільки разів ім’я Тараса Гончарука з’явилося на шпальтах «Чорноморських новин» — скажуть біографи та бібліографи (головне тут — не переплутати доктора історичних наук, професора Т.Г. Гончарука з також доктором історичних наук і професором Г.І. Гончаруком). Ми ж сьогодні — про інше. Про знаковість і, може, навіть символічність постаті Тараса Григоровича Гончарука для нашої газети.

Будь-хто, зайшовши в редакційну приймальню, відразу ж звертає увагу на дві фігури із пап’є-маше, власноруч виготовлені й подаровані нам друзями-читачами з Усатового — гарною й великою родиною Вітвицьких. Це фігури козака-вусаня й україн-ки-козачки. Якщо у лицаря в руках булава, то в козачки — що б ви подумали?! — газета. Звісна річ, «Чорноморські новини». І читає козачка (а читати в Україні, як достеменно відомо, на відміну від західних, не кажучи вже про північних, сусідів, уміли чи не всі жінки) — от вам і знак-символіка — статтю професора Тараса Гончарука із серії «Одеса в золотих променях історії» про штурм Хаджибея (Одеси) 14 (27) вересня 1789 року. Випадок? Збіг? Та ні, все в цьому житті закономірне, причинно-зумовлене, детерміноване.

РубрикиБез рубрики

Невичерпна глибінь народного мистецтва

Названо цьогорічний лавреатів премії імені Ростислава Палецького

Примхлива цьогорічна весна ще не стелиться барвистими килимами. А в залі Одеського обласного центру української культури вже розквітли яскравими кольорами рушники, розписи, картини… Виставка майстрів народної творчости відкрита. Це означає, що прийшов час нагороджувати переможців конкурсу імені Ростислава Палецького — адже це саме їхні роботи представлено на виставці.

Тринадцятий рік поспіль це ім’я об’єднує народні таланти Північного Причорномор’я навколо однієї ідеї: продовжувати, творчо розвивати традиції самобутнього народного мистецтва, що є підґрунтям образотворчости. Й зовсім не випадково до журі завжди запрошують фахових художників. І щоразу, відколи заіснував цей конкурс, відкриваються нові імена, розширюється ареал учасників.

РубрикиБез рубрики

«Це мрія кожного режисера»

Повнометражний дебют EVGE («Додому») кримськотатарського режисера Нарімана Алі-єва покажуть у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю, який пройде з 14 по 25 травня, повідомляє сайт Держагентства з питань кіно.

«Це велика честь — представити свою дебютну роботу на Каннському фестивалі. Про це мріє кожен кінематографіст, і я не був винятком. Ми довго й наполегливо йшли до того, щоб цей фільм відбувся. Я вдячний всій команді, яка працювала над проектом», — каже Наріман Алієв.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua