РубрикиІмена

Заповіт через віки

Минулої неділі пощастило побувати на презентації дуже цікавої і, як на мене, вкрай потрібної для нинішнього молодого українця, що, здається, намертво застряг у віртуальному павутинні, книжки.

Книжка, що має назву «Радуниця», щойно вийшла у київському видавництві «Український пріоритет». Її авторка — Ярослава Різникова, заступник директора департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації.

Чому саме «Радуниця» і що означає це, на жаль, призабуте, а багатьом і не відоме слово?

Радуниця, Радониця, Радовниця, Радунець — у давнину у східних слов’ян — день поминання померлих, під час якого відбувалася трапеза на могилах родичів. Після включення православною церквою Радуниці до свого культу цей день отримав назву Проводи (народні назви — Гробки, Могилки, Поминки та ін.). У цей день на кладовищі відбувається спільна панахида й обіди — тризни. Це за словником-довідником з релігієзнавства.

РубрикиТочка зору

Корінний інтерес народу як прихована причина протистояння

Демократія не може заходити так далеко, щоб у сім’ї голосували, хто — батько.

Віллі БРАНДТ.

8 квітня у прямому ефірі телеканалу ICTV відбулася дискусія, одним з питань якої було «нове протистояння в суспільстві». Чудові виступи Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Андрія Парубія, лауреатки премії імені Тараса Шевченка, письменниці Оксани Забужко, філософа Євгена Бистрицького, запитання і думки присутніх журналістів давали глядачам змогу поглянути на проблему з усіх боків.

У публічній дискусії не завжди можна говорити про все відкрито. Існують теми, говорити про які завчасно й недоречно. Існує також закрита проблематика, що теж нормально. Річ у тім, що на нинішньому етапі розвитку економіки найважливі-шим питанням для України є корінний національний інтерес. Це — питання власності на засоби виробництва. Від того, як воно буде вирішено, залежить майбутнє України.

РубрикиБез рубрики

Прем’єр — надійний баланс для будь-якого президента

До завершального акту президентської гонки українці підходять із відчуттям: хто б не був обраний, він не зможе впоратися з кризами, які вже стоять на порозі, не зможе відстоювати права та свободи громадян і піднімати економіку. Однак Україна є парламентською республікою. Досвідчений прем’єр-міністр здатен врівноважити будь-якого президента і врятувати країну.

Тривожними для країни стали результати першого туру. Обидва претенденти на найвищу посаду в державі не викликають довіри у більшої частини людей. За першим туром лідирує Володимир Зеленський, який поки що не має ні досвіду управління країною, ні команди, яка могла б йому в цьому допомогти. Його опонент, Петро Порошенко, закінчує свій перший президентський термін з рейтингом у кілька разів нижчим, ніж у 2014-у, — такі наслідки має його правління.

РубрикиБез рубрики

Мирний Майдан української молоді

Під час нинішньої виборчої кампанії українська молодь переживає певне піднесення, чого не скажеш про представників старшого покоління. «Вибори без вибору», «перезавантаження олігархічної системи», «обирати меншу з двох бід», «хаос у головах виборців» — ось такі, не вельми оптимістичні, твердження можна зустрі-ти на сторінках ЗМІ. Багато хто взагалі розгубився.

Як нам налаштувати наше мислення, щоб воно адекватно відображало всі особливості нинішньої складної політичної реальності й водночас виводило на певний конструктив, зберігало надію на подальший успі-шний розвиток української держави і демократії?

РубрикиДовкілля

Чорне море: від моніторингу до оздоровлення

Серед багатьох наукових установ Одеси, мор-ської столиці України, є декілька, безпосередньо пов’язаних з морем.

Чим живе сьогодні наша морська екологічна наука, розповідає директор Українського наукового центру екології моря, кандидат географічних наук Віктор КОМОРІН.

— Вікторе Миколайовичу, спершу розкажіть, будь ласка, про очолюваний вами заклад.

— Український науковий центр екології моря є головною організацією Міністерства екології та природних ресурсів України в галузі морських екологічних досліджень. Наш заклад забезпечує морегосподарську діяльність, виконує морський екологічний моніторинг і є відповідальною установою за імплементацію Європейської директиви з морської стратегії. Для виконання наших завдань у нас є науковці з багаторічним досвідом, відповідне науково-технічне забезпечення, аналітична лабораторія, банк даних, з належним серверним та програмним забезпеченням, а також науково-дослідне судно «Володимир Паршин».

РубрикиЗдоров’я

Спіткнувся, впав... гіпс

Зашпортався на рівному місці, невдало відхилив важкі двері або щось випадково впало на ногу... Здавалося б, дрібниця. А для хворого на остеопороз справа може закінчитися переломом.

Що ж робити, аби не стати жертвою остеопорозу, і як рятуватися, якщо хвороба вас уже наздогнала? З цим та іншими запитаннями ми звернулися до лікаря-травматолога Галини КУЗИК.

— Чому «остеопороз», а не якось інакше?

— Назва цієї хвороби походить від двох грецьких слів: osteon — кістка і poros — отвір. Отже, остеопороз — особливе захворювання, що вражає кісткову тканину, утворюючи в ній порожнечі-пори. Від цього кістки скелета стають надзвичайно крихкими і можуть зламатися навіть при невеликих навантаженнях.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua