РубрикиТочка зору

Щоб не було гірше

На жаль, за результатами першого туру виборів президента кланово-олігархічна система управління Україною залишається. У першому турі я за Порошенка не голосував (про причини свого рішення писав у номері «Чорноморки» за 28 березня). Обирати достойніших було з кого. І від критики на його адресу не відмовляюся, бо вона базується на фактах. Пройшовши у другий тур, Порошенко отримав задовільний результат.

Але у другий тур потрапив і шоумен, який, вважаю, ні за знаннями, ні за досвідом політичної та державної діяльності, ні за авторитетом по-літичного діяча (як у країні, так і, тим більше, за її межами) для роботи на посаді президента великої держави, яка, до того ж, воює, у такий складний час, з масою складних проблем, не має підстав для обрання. Всі його можливості обмежуються територією одного відомого кварталу.

Не менш важливими є й інші якості чи характеристики цього претендента на керування державою. Зокрема, вкрай низьке володіння державною мовою. І це при тому, що він від народження прожив в Україні не один десяток років. А чи знає він у такому разі українську історію, культуру, традиції? Певний, що ні. Про свою любов до України він однозначно висловився на міжнародному фестивалі-концерті у Юрмалі, порівнявши її з повією. Для мене цього достатньо. А вас, громадяни України, українці, це на принижує? Чи поважаєте ви себе, голосуючи за такого кандидата на пост глави держави Україна?

Відтоді, як у новорічну ніч на одному з центральних телеканалів, перебивши по-хамськи новорічне вітання чинного глави держави, він заявив, що балотуватиметься у президенти, навіть особа із середніми здібностями до навчання могла б вивчити українську, щоб висловлюватися нею з ключових проблем держави, з якими доведеться зіткнутися на президентській посаді.

Повірити ж у його обіцянки, висловлені під час виборчих перегонів і сформульовані як мрії або фантазії, без конкретних планів, дій неможливо. Про такі обіцянки завжди можна сказати: я не це мав на увазі.

А деякі з них є не тільки дивними, а й небезпечними. Як-от про намір вести переговори з керівниками так званих ОРДЛО. По-перше, з ними нема про що говорити, бо вони нічого не вирішують, а по-друге, таким фактом переговорів Україна погодиться з кремлівською ідеологемою, що війна на Донбасі — не агресія РФ, а внутрішній конфлікт з усіма вкрай негативними наслідками для нашої держави. Згодом, щоправда, він уже дещо змінив позицію, сказавши, що запросить на прямі переговори США і Велику Британію. Так вони й побігли! Особливо — Велика Британія. А якщо ці країни не погодяться, то прямі переговори з РФ відбудуться? На колінах?

Або про цю ж проблему той же кандидат — дуже просто: щоб зупинити війну, треба перестати стріляти. Хто має перестати стріляти, за яких умов? Існують же домовленості про перемир’я, наші й перестали стріляти, а війна йде, й українські воїни гинуть. Причому гинуть від забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Хотів би я знати: а є озброєння не заборонене, яким можна вбивати?

Вивести інших учасників з переговорного процесу в «норманському форматі» й перевести цей процес у формат «Путін — Президент України» означатиме для України залишитися наодинці з Росією. Невже це не зрозуміло? Про наслідки годі й говорити.

Що вже казати про проблеми науки, освіти, охорони здоров’я, про бідність людей і масовий виїзд з України. Що означає, наприклад, план з програми кандидата «Формування прозорого ринку землі»? Хтось розуміє, що мається на увазі в одному з найважливіших, стратегічних для України питань? Відповім: що завгодно.

Утім, годі про нього. Хочеться лише, щоб він усе-таки здав усі необхідні аналізи щодо алко/наркозалежності. Бо ж сам він цього вимагав!

Дуже шкода, що народ не виявив необхідного рівня національної свідомості й достатньої відповідальності, віддавши у першому турі найбільше голосів за претендента, який, за всіма ознаками, не має підстав обі-ймати найвищий пост у державі.

У цій виборчій кампанії, на мій погляд, висвітилася ще одна дуже велика проблема у нашому сучасному суспільстві. На превеликий жаль, підтвердився факт відсутності сформованої національної еліти. Справжньої, не тієї, яка вважає себе такою за кількістю награбованого майна, а яка здатна поступитися власними амбіціями заради державних інтересів. Якби вона була, то це проявилося б у спільних діях, в об’єднанні навколо того, у кого є шанс зберегти Україну.

І на завершення — резюме. У ситуації, що склалася, треба приборкати в собі образи, цілком виправдані, на чинну владу, вгамувати емоції, покластися на здоровий глузд і вибирати, як кажуть, меншу з двох бід. Причому різниця між ними досить велика. Тому в другому турі я голосуватиму за Петра Порошенка. Щоб не було гірше.

Слава Україні!

Ярослав ЛЕПІХ,
доктор фізико-математичних наук, професор,
віце-президент Українського фізичного товариства.

Переглядів: 2174
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua