РубрикиБез рубрики

14 заробітчанських мільярдів

У понеділок Світовий банк оприлюднив оновлені відомості про міграційні тенденції 2018-го та рекордні обсяги грошових переказів у країни з низьким і середнім рівнем доходів від, як у нас їх прийнято називати, заробітчан.

За оцінками банку, офіційно зареєстровані щорічні потоки грошових переказів у країни з низьким і середнім рівнем доходу сягнули у 2018-у 529 мільярдів доларів США, збільшившись на 9,6 відсотка порівняно з попереднім рекордним максимумом — 483 мільярди доларів США, зафіксованим у 2017-у. А глобальні грошові перекази, включаючи потоки в країни з високим доходом, зросли до 689 млрд доларів (роком раніше — 633 млрд).

Як зазначається у повідомленні, на регіональному рівні зростання припливу грошових переказів варіювався від майже 7 відсотків у Східній Азії та Тихо-океанському регіоні до 12 відсотків у Південній Азії. Загальне збільшення зумовлене розвитком економіки і ситуацією із зайнятістю в Сполучених Штатах, а також відновленням зовнішніх потоків з деяких країн Ради співробітництва держав Перської Затоки та Російської Федерації. «За винятком Китаю, — йдеться у прес-релізі Світового банку, — грошові перекази в країни з низьким і середнім рівнем доходу (462 млрд доларів) значно перевищували потоки прямих іноземних інвестицій (344 млрд доларів)».

Очікується, що нинішнього року грошові перекази в країни з низьким і середнім рівнем доходу зростуть до 550 мільярдів, і це буде найбільшим джерелом їх зовнішнього фінансування.

Серед країн основними одержувачами грошових переказів були Індія (79 мільярдів доларів), Китай (67), Мексика (36), Філіппіни (34) та Єгипет (29).

У банку наголошують, що середня світова вартість відправки 200 доларів США залишається високою (близько 7 відсотків у першому кварталі 2019-го), і додають, що скорочення витрат на грошові перекази (до 3 відсотків до 2030-го) є глобальною метою в рамках Цілей сталого розвитку. Висока вартість переказів знижує вигоди від міграції, а їх здешевлення, навпаки, робитиме переміщення трудових ресурсів привабливішим.

У документі Світового банку наводиться детальний аналіз тенденцій грошових переказів у регіональному розрізі. Скажімо, в Східну Азію і Тихоокеанський регіон вони зросли майже на 7 відсотків, на Близький Схід і в Північну Африку — на 9 відсотків, у Латинську Америку, країни Карибського басейну та Африки на південь від Сахари — на 10 відсотків. У лідери за темпами приросту грошових переказів вийшли торік країни Південної Азії — на 12 відсотків, а передусім — Індія, куди заробітчани переказали на 14 відсотків грошей більше, ніж у попередньому році, та Бангладеш — плюс 15 відсотків.

Щодо нашого регіону — країни Європи та Центральної Азії, то, як зазначається у прес-релізі Світового банку, після 22-відсоткового зростання в 2017-у, торік обсяг грошових переказів збільшився приблизно на 11 відсотків. «Зростання економічної активності, — зазначається у документі, — призвело до збільшення вихідних переказів з Польщі, Росії, Іспанії та США, які є основними джерелами грошових надходжень у держави регіону. Менш залежні від грошових переказів країни, як-от Киргизька Республіка, Таджикистан та Узбекистан, отримали вигоду від стійкого відновлення економічної активності в Росії».

З-поміж країн Європи та Центральної Азії, куди загалом наді-йшло 59 мільярдів доларів, лідером за темпами зростання обсягів грошових переказів від заробітчан Світовий банк назвав Україну, яка, зазначається у повідомленні, «отримала новий рекорд у розмірі 14 мільярдів доларів у 2018 році, що на 19 відсотків більше, ніж у 2017-у. Цей сплеск в Україні відображає зростання попиту в сусідніх країнах для робітників-мігрантів».

Промовисте підтвердження висновку Світового банку про те, що грошові перекази в країни з низьким і середнім рівнем доходу є для них найбільшим джерелом зовнішнього фінансування, — приклад України: сума прямих іноземних інвестицій в нашу державу за той-таки 2018 рік склала 2,5 мільярда доларів.

14 мільярдів проти 2,5 мільярда. Коментарі, як то кажуть, зайві.

Підготував Олег СОКІЛ.

Переглядів: 523
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua