РубрикиКультура

Художниця із Немирівського

На початку квітня Балтський історичний музей порадував місцевих поціновувачів мистецтва відкриттям нової виставки — картин досі майже невідомої в місті й районі художниці — жительки села Немирівського Анни Борисівни Римар.

Авторка запропонувала до огляду близько тридцяти робіт, здебільшого олією, різного формату. Це переважно пейзажі, з яких особливо приваблюють (о, диво для Балти!) мариністичні. Таких — вісім. Серед них — «Біля берега», «Прибій», «Хвилеріз», «Вітрильник у морі» (художниця подала на виставку картини без назв, але для кращого уявлення про них пропоную суто умовні назви, далі — теж). Ці марини неабияк вражають своєю живописністю, вправністю мисткині. Чудове враження справляють й інші пейзажі, причому також з бодай частковим зображенням води — річки або ставу («На човні», «Тече річка», «Церква на березі», «Діти на моріжку», «На схилі» та інші).

Своєрідністю, природністю та, я б сказав, динамічністю виділяються на виставці полотна «Дівчина на коні» (два різні варіанти), «Дівчина за книгою» та «Дівчина за роялем».

На жаль, мені не вдалося зустрітися з художницею, та дещо про неї дізнався. Народилася вона у селі Демівці Чечельницького району Вінниччини. Ця жінка — надзвичайно скромна, неговірка, сильна духом і добра душею. Анні Римар випала дуже нелегка доля, і хист до творчості, любов до малярства допомагали їй жити і вижити. Малюванням вона захопилася ще в дитинстві, мріяла стати професійною художницею. Але не так сталося, як гадалося. Багато труднощів довелося здолати, багато переїздити з місця на місце. Нині мешкає у селі Немирів-ському Балтського району, де її щиро поважають. Здобула художню освіту (навчалася в Одеському художньому училищі — ось звідки любов до морської тематики), має трьох уже дорослих синів, онуків. На жаль, тяжко хворіла, через що не могла активно працювати. Та все ж любов до життя і мистецтва, невичерпний оптимізм і віра допомогли вижити й продовжити художню діяльність.

Ще одна характерна риса Анни Римар як людини і мисткині: вона — віруюча. Як художниця неодноразово брала участь у розписуванні храмів і виготовленні різних речей церковного вжитку. Тож не випадково на виставці представила деякі фрагменти розпису церков, зокрема художні портрети Христа, Божої Матері та Святої Параскеви, а також зразок художньо розмальованої сорочки священика.

Хто побуває на виставці Анни Римар, той пройметься духом краси, життєвої наснаги, оптимізму, щирої поваги до цієї сильної духом жінки й непересічної мисткині.

Михайло ГЕРШКОВИЧ.
м. Балта.

Переглядів: 1378
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua