РубрикиЗдоров’я

Уляна СУПРУН: 80% смертей можна уникнути

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала про основні фактори, які впливають на здоров’я людини. Один з перших — харчування.

«У сучасному темпі життя дотримуватися здорової дієти непросто, але вкрай необхідно, якщо хочете зменшити ризики захворіти на серцево-судинні недуги, діабет 2-го типу та деякі види раку. Щоб жити довго і здорово, зменште у раціоні випічку, цукор, сіль і ковбасу», — рекомендує Уляна Супрун.

Ще одна проблема — сидячий спосіб життя. Посадовець зазначила, що страждає не тільки спина, а й навіть метаболізм. Коли ми багато сидимо і при цьому не рухаємося, організм буквально «вимикається». Це негативно впливає на тиск і послаблює м’язи, кістки. В результаті можлива поява надмірної ваги або серйозні хвороби внутрішніх органів.

Уляна Супрун також нагадала, що алкогольна і наркотична залежність та паління цигарок можуть спричинити дуже серйозні проблеми. «Ви ж знаєте, що безпечної дози алкоголю не існує? А люди, які курять сигарети, в 15—30 разів частіше отримують рак легенів або вмирають від цієї хвороби, ніж ті, хто не палить. Просто зважтеся відмовитися від цього, тому що ви того варті», — наголосила вона.

Основа імунітету до небезпечних вірусів — вакцинація. «Навіть здорове харчування, спорт і відсутність шкідливих звичок не вбережуть від інфекційних хвороб, якщо у вас нема до них імунітету. Для цього існує вакцинація. За даними ВООЗ, вакцинація запобігає від 2 до 3 мільйонів смертей щорічно. Ще 1,5 мільйона смертей можна було б уникнути, якби розширити охоплення вакцинацією. Щеплення потрібні і дітям, і дорослим. Ті, що входять до національного календаря, слід робити обов’язково. Вакцини закуповуються за кошти платників податків і надаються безоплатно», — нагадує Уляна Супрун.

А ще посадовець наголошує, що ефективно лікувати захворювання допомагають своєчасні обстеження: «80 відсотків смертей в Україні є наслідком захворювань, спричинених способом життя людини та запізнілим початком лікування. Це — рак, діабет і серцево-судинні хвороби. Регулярні огляди у лікаря — один із способів захистити себе і свою сім’ю».

Нині, щоб вчасно розпочати лікування, з огляду на медичну реформу, важливо мати сімейного лікаря. «Понад 27 мільйонів українців вже визначилися. Якщо ви ще не маєте свого лікаря — виберіть його. Це ваша гарантія кваліфікованої консультації з більшості питань, що стосуються здоров’я. Знайти сімейного лікаря, найближчу амбулаторію до роботи або дому, можна за допомогою електронної карти», — зазначила Уляна Супрун.

Інна ЯКИМЕНКО.

Переглядів: 1947
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua