РубрикиБез рубрики

Рецепт на... природу

Ще з минулого року шотландцям, аби подолати симптоми хронічних захворювань, почали виписувати так званий медичний рецепт на природу.

Більше десяти сімейних лікарів Шетланду (область у складі Шотландії) отримали офі-ційний дозвіл від гігієнічної палати Національної служби охорони здоров’я Великої Британії на видачу медичних рецептів «на природу» для лікування психологічних захворювань, стресу, серцево-судинних недуг, цукрового діабету тощо. Вони призначають своїм пацієнтам спостереження за птахами, прогулянки на пляжі та піші мандрівки лісом.

У хірургічних відділеннях і відділеннях загальної клінічної терапії пацієнти отримують календарі та карти прогулянок, складені Королівським товариством захисту птахів, де описані окремі види пернатих і рослин, а також вказані маршрути, якими вони можуть скористатися.

Центр охорони здоров’я Оксфорда закликає лікарів й інших міст Великої Британії пропонувати своїм пацієнтам піші прогулянки лісом або відпочинок на природі.

В Україні до таких нововведень ще дуже далеко. Втім, і в нас дедалі популярнішим стає таке захоплення, як вird-watching, що означає «спостереження за птахами». Щоб побачити та зафіксувати рідкісних пернатих, люди, озброєні біноклями, фотоапаратами та відеокамерами, цілими групами їдуть у заповідні місця, у гори чи до моря і навіть в інші країни. Психологи вважають таке лікування найкращим у боротьбі з депресіями та смутком.

Олеся СТЕПОВА.

Переглядів: 503
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua