РубрикиПозиція

Що, й Україну винести «за дужки»?

Президент України Петро Порошенко наголошує на тому, що і влада, й громадяни України мають об’єднатися задля збереження нашої держави від тих викликів і загроз, які зараз стоять перед нашою країною, та задля подальшого її розвитку. «Ми маємо захистити державу, ми маємо продовжувати будувати сектор оборони і безпеки. Ми маємо зберегти і розширити міжнародну коаліцію, яка була сформована на захист України», — підкреслив він під час програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Якщо цього не буде, то ризики, які зараз концентруються над Україною, зашкалять. І ризики щодо обслуговування зовнішнього боргу цього року, і ризики курсу, і ризики інфляції, і ризики економічного зростання, і ризики втрати держави», — застеріг Петро Порошенко і додав: «Саме тому я хочу скористатися цією можливістю для того, щоб звернутися до кожного з вас: ми маємо зараз, в першу чергу я, в першу чергу влада, зробити висновки для того, щоб відновити довіру. Ту довіру, на базі якої можна продовжити будівництво держави».

«Ми всі — громадяни України. Абсолютна більшість з нас любить Україну понад усе. І захистити Україну від руїни, в жодному разі не послабити нашу державу для того, щоб ми могли продовжити той історичний шлях повернення України в родину європейських народів, — це теж наше спільне завдання», — підкреслив глава держави.

Саме тому український Президент повинен бути сильним, компетентним і професійним, переконаний він: «Бо головна його функція як Верховного головнокомандувача — це безпека й оборона держави. І кожен громадянин України має відчувати себе у безпеці. Не тому, що наш північний сусід помилує нас, проявить милість. Бо в 2014 році ця милість не була нам дарована, і в умовах позаблоковості російські війська окупували Крим. Й відтоді більше 13 тисяч українців загинули внаслідок російської агресії».

З огляду на це Петро Порошенко закликав кожного українця поставитися відповідально до питання обрання кандидата на найвищу посаду в державі: «Єдине, що я вас закликаю, щоб цей вибір був зроблений відповідально. Керуючись не емоціями. Піклуючись про долю держави. Вона у нас одна і вона найкрасивіша держава в світі… Ми з вами спільно маємо захистити народ і країну. Я би дуже хотів скористатися цією можливістю для того, щоб ми один одного почули».

На переконання Петра Порошенка, проведення дебатів між кандидатами в Президенти є не лише вимогою закону, а й необхідною умовою для свідомого вибору українців: «Мені не цікаве спілкування щодо форми дебатів. Я вважаю, що дебати — це ключовий елемент демократії. Не може 45-мільйонна країна «купувати кота в мішку» — голосувати за віртуальну людину, яку вона бачить лише по телебаченню, з фільмів. Ви маєте право поставити питання і на них отримати відповіді. Ви маєте право почути, які позиції цього кандидата з ключових аспектів існування держави: безпека, зовнішня політика, права і свободи громадян, економіка, боротьба з корупцією, боротьба з олігархами… Бо програє, якщо країна «купить кота в мішку», не той, хто зайняв друге місце, а програє велика нація. Бо вона позбавляється майбутнього. Кожен громадянин, його дружина, його батьки, його діти... І це величезна ціна... Ми маємо право вимагати, що дебати мають бути».

Президент зазначив, що саме тому він відреагував на пропозицію Володимира Зеленського і сказав: стадіон — так стадіон. Водночас нагадав, що 19 квітня, відповідно до закону, мають відбутися дебати в студії Суспільного телебачення.

Петро Порошенко зізнався, що за результатами першого туру президентських перегонів почув потужний меседж від українських громадян та зробив висновки з нього: «На виборах у першому турі я почув й інші сигнали і повідомлення від суспільства — люди незадоволені. Люди незадоволені тому, що реформи рухаються надто повільно, рівень життя є таким, який не задовольняє абсолютно більшу частину українських громадян. Не подолана корупція, важко знайти справедливість у судовій гілці влади».

Претензії людей до влади глава держави вважає цілком об’єктивними. «І тому я дякую кожному з понад трьох мільйонів громадян, хто проголосував за мене в першому турі. І розумію, і дякую за те повідомлення, яке було наді-слано владі як чинити — змінюйтеся, бо в такому форматі ми не збираємося далі це терпіти», — сказав він.

«Перша помилка — комунікаційна. Стратегічна комунікація була повністю зруйнована. Рішення приймалися кулуарно, тож навіть якщо були абсолютно правильними, не викликали довіри в суспільства. Бо треба було навчитися в нових умовах. Це те, що нас теж відрізняє від Росії: ти маєш переконати суспільство, і це буде правило наступних п’яти років. І зміна стратегічної комунікації: коли ти поясниш, коли ти врахуєш зауваження громадських активістів, — це точно працюватиме краще. Я визнав цю помилку», — наголосив Президент.

«І друга помилка — помилка в кадровій політиці. Дійсно, не помиляється той, хто нічого не робить. Але були очевидні помилки в призначенні тих чи інших прізвищ. Я не буду називати вам прізвища. Але хочу наголосити наступне: ніяких бізнес-партнерів, ніяких близьких людей Петром Порошенком більше призначено не буде поки він є Президентом, у тому числі під час другого терміну», — запевнив він.

«Ви запитаєте: а хто ж буде призначений? Лідери об’єднаних територіальних громад — молоді люди, які вчилися органі-зовувати стратегічну комунікацію. Лідери, які вирішували проблеми громади, які турбувалися й піклувалися про людей, які безпосередньо з маленького села, селища, міста сьогодні стали реальними лідерами. Не ті політикани, які ходять по ток-шоу, а вони», — сказав Петро Порошенко і додав: «Хочу наголосити, що перший кадровий резерв, перші соціальні ліфти, з яких я формуватиму команду, нову команду, будуть лідери громад, які вміють забезпечувати стратегічну комунікацію, спілкуватися з громадянським суспільством, які знають, що таке покращувати життя громади, які знають, як служити державі. Впевнений, що все в нас буде добре».

Попри все, глава держави підкреслив, що останні п’ять років були найважливішими у його житті і точно найважчими, адже «за ці п’ять років вдалося зробити дуже багато».

«По-перше, за ці п’ять років Україна стала набагато сильнішою, ніж була п’ять років тому, і, можливо, найсильнішою за всю свою історію. Вона має гаранта своєї незалежності і суверенітету — Збройні сили, армію, яка є однією з найефективніших у Європі. Проведено низку важливих реформ, починаючи від безвізу, де Європа просто відкрила для українських громадян в’їзд і завершуючи Угодою про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Зроблено величезні кроки і в освітній реформі — нова українська школа. Децентралізація. Просунулася медична реформа. Зроблено низку кроків з реформування системи державних закупівель», — нагадав Петро Порошенко, зауваживши, що перелік можна ще дуже довго продовжувати.

«Реформи є успішними. Ключова позиція — внесені зміни до Конституції і визначений напрямок, яким має рухатися Україна. І цей напрямок — повернення України в родину європейських народів, де кінцева мета — членство в ЄС. А це є верховенство права, це є демократія, це є свобода, це є, врешті-решт, рівень життя людей. Це той напрямок, куди ми маємо йти. І я, як лідер держави, намагався все зробити для того, щоб ми рухалися в цьому напрямку і пішли якомога далі від російської окупації, від російської агресії, від ризиків для прав і свобод громадян», — заявив Президент.

Він укотре підкреслив, що кроки щодо євроатлантичної інтеграції є надважливими, адже після анексії Криму та агресії Росії проти нашої держави на сході Північноатлантичний альянс залишився єдиним у світі механізмом захисту. «За 70 років існування НАТО ніхто не порушив кордону жодної країни-члена НАТО», — констатував Петро Порошенко.

Відповідаючи на запитання, як він налагоджуватиме комунікацію з людьми, які не сприйняли його головні повідомлення під час виборчої кампанії у першому турі, президент наголосив, що у своїй політиці розбудови держави не переслідував бажання сподобатися, а займався тим, що, на його переконання, є найважливішим для всього українського суспільства.

«Не можна вірити штампам, які нав’язують нам із-за кордону. Суспільство розколює виборча кампанія, яка намагається створити штучні образи, що зіштовхують людей. І це точно не український інтерес. 21 квітня вибори закінчаться. Все буде добре. Ми нікому не дамо розколоти країну. Друзі, перша позиція — ми маємо зберегти Україну», — наголосив Глава держави.

«І коли говорять, що мова розколює і мову ми маємо винести «за дужки». Друзі мої, це точно неправда. Головне, щоб мову не нав’язувати, не примушувати когось. Я вважаю, що за ці п’ять років нам вдалося дуже обережно пройти, не примушуючи нікого спілкуватися україн-ською мовою. А навпаки, це стало класно, драйвово, модно. Не тільки спілкуватися, а й слухати українські пісні, дивитися українські фільми і читати українські книги. Вони продаються, і люди їх люблять. А ви кажете — «за дужки», — зазначив Петро Порошенко і наголосив, що «російськомовні громадяни боронять зі зброєю в руках аж ніяк не гірше, ніж україномовні, і люблять Україну, аж ніяк не менше». При цьому запевнив, що ніхто не зазіхатиме на право спілкуватися російською мовою.

Він нагадав, що народився на півдні Одеської області і спочатку спілкувався винятково росі-йською. «Я готовий позмагатися з ким завгодно і написати диктант або твір російською. Давайте позмагаємося», — запропонував він. А ще зауважив, що розуміє болгарську і румунську, вивчив англійську і достатньо добре розуміє французьку та польську мови. «Це абсолютно нормально для європейської країни, коли громадянин України не бореться за право не знати мову. Бо це є божевілля. Головне — не утискати, це право спілкуватися в побуті, в школі, на навчанні тією мовою, якою йому зручніше. Вивчіть українську — і все у вас буде добре», — наголосив Петро Порошенко.

Коментуючи питання щодо інших тем, які нібито «розколюють країну», Президент сказав: «Якщо ми говоримо про армію, а мій опонент каже, що армія розколює країну і ми маємо винести армію «за дужки», я тут буду категорично проти, бо армія об’єднує країну. Армія сьогодні є державною інституцією, яка користується найбільшим рівнем довіри і поваги суспільства». На його переконання, теза про те, що «армія розколює», є тезою, яку нав’язує п’ята колона.

А ще глава держави підкреслив, що питання віри також

об’єднує країну: «Коли ви кажете, що і церкву треба винести «за дужки». Про що ви кажете? Навпаки, церква має об’єднувати. Вона цьому служить. Головне — не тисніть, не захоплюйте храмів, не намагайтесь спекулювати лаврами, священиками, владиками, бо в кожного україн-ця — своя дорога до Бога. І не нав’язуйте українцеві, в яку церкву ходити, він сам без вас розбереться».

«А якщо ви вже і церкву, і мову, й армію виносите «за дужки», то й Україну «за дужки» виносьте, як пропонують мої опоненти», — наголосив Петро Порошенко.

За матеріалами
прес-служби Президента України.

Переглядів: 1387
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua