РубрикиБез рубрики

Велика весела родина

Три дні на Одещині відзначалося традиційне, вже 38-е, олійниківське свято «Степанова весна». У самій Одесі, Балтському та Миколаївському районах — там, де народився великий пересмішник, де пройшли його дитячі та юнацькі роки, де він став на літературний шлях.

Крім одеситів, на свято завітали письменники та мистці зі столиці, Вінниці, Івано-Франків-ська та Запоріжжя. Скрізь звучали мудрі, дотепні, інколи — гострі слова Степана Олійника, які й до сьогодні продовжують служити людям. Лунали українські пісні, зачаровували всіх струни бандури — те, що любив поет-гуморист і сатирик з ніжною, ліричною душею.

Нинішній фестиваль, присвячений 111-річчю нашого славетного земляка, розпочався 5 квітня у Золотій залі Одеського літературного музею.

Наступного дня літературно-мистецький десант вирушив на малу батьківщину Степана Івановича — у Балту. У гості до балтян завітали донька поета — Леся Степанівна Олійник з групою друзів — письменників та артистів, членів так званої Олі-йниківської родини, яка щороку поповнюється. Вони поклали квіти до пам’яника видатному гумористові, після чого зустрілися із шанувальниками його творчості у залі районного історичного музею. Директор музею Петро Ткач, який вів зустріч, представив гостей та розповів про заходи нинішньої «Степанової весни», зокрема про районні та шкільні конкурси декламаторів, літературні читання тощо.

З неослабним інтересом слухали присутні спогади про знаменитого земляка його дочки Лесі Степанівни та редактора балтської газети «Ваш інтерес» Таїсії Крисько, яка також прочитала маловідоме оповідання Степана Олійника «Перша вчителька».

Порадували всіх своїми виступами школярі Дмитро Ногай, Данило Доба, Софія Проценко, Юлія Онгарбаєва та бібліотекарка Вікторія Панчишена. Схвальними оплесками були сприйняті номери артистів — бандуристки Тетяни Шевчук, майстрів розмовного жанру Анатолія Демчука та Ігоря Чепеля, поетів Леоніда Куцого з Вінниці, Віталія Бошкова, Олекси Різникова, Галини Могильницької та Ірини Томи з Одеси, Пилипа та Ірини Юриків із Запоріжжя.

Перед гостями виступив заступник міського голови Валерій Желіховський, котрий тепло привітав їх та стисло розповів про культурний розвиток Балти.

У музеї була розгорнута виставка журнально-газетних та ілюстративних матеріалів про Степана Олійника.

Після цього делегація вирушила в село Пасицели Балтського району, де народився Степан Іванович. Тут гості виступили перед учнями місцевої школи, подарували нові твори для бібліотеки навчального закладу та юним артистам.

Наступного ранку десант перебирався на Миколаївщину — в Левадівку, село, куди переїхала колись родина майбутнього поета і де минали його дитинство та юність. До сільського будинку культури завітали шанувальники творчості земляка майже з усього району. Виступили художні колективи Миколаївського районного та Пасицелівського сільського будинків культури, а також гості. Донька письменника Леся Степанівна вручила диплом лауреата цьогорічної премії імені Степана Олійника вінницькому поету-гумористу Леоніду Куцому.

Побували також і в музеї Степана Олійника, який нині має статус філії Одеського літературного музею, подарували свої нові твори, світлини, залишили записи у книзі відгуків.

Василь ВЕЛЬМОЖКО.
Михайло ГЕРШКОВИЧ.

Переглядів: 306
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua