РубрикиЗдоров’я

Вакцинація — це вияв відповідальності

Із 23 по 29 квітня пройде Європейський тиждень імунізації. Напередодні ж цієї важливої акції в Одесі відбувся всеукраїнський тренінг проекту «Агенти змін щодо вакцинації».

Зініціювала його громадська організація «Батьки за вакцинацію» за підтримки профільних департаментів Одеської міської ради та ОДА, низки фундацій, ГО та медичних експертів.

«Дедалі більше батьків в Україні розуміють, що, вакцинуючи свою дитину й допомагаючи іншим батькам зробити вибір на користь здоров’я, вони убезпечують від біди себе і захищають усе суспільство. Це внесок соці-ально відповідальних батьків у фундамент здорового майбутнього нашої країни», — зазначив керівник правління ГО «Батьки за вакцинацію», лікар-імунолог Федір Лапій.

У тренінгу взяли участь педіатри, фтизіатри, неврологи, інфекціоністи, представники інших лікарських спеціальностей, а також батьки, які проводять активну роботу на підтримку імунізації та забезпечення епідемічного благополуччя в країні й на Одещині зокрема.

«Сьогодні вакцинація — один з ключових чинників національної безпеки і благополуччя населення України. Об’єднуючи зусилля медиків і батьків у захисті дітей від керованих інфекцій, ми забезпечимо здоров’я суспільства», — наголосила очільниця відділу охорони материнства і дитинства міського департаменту охорони здоров’я Ганна Луньова.

Для України, в тому числі для нашої області, ці проблеми залишаються вкрай актуальними. Рівень захворюваності на кір знову почав зростати, а зупинити спалах може лише вакцинація. За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ, з початку року на кір занедужали 2250 наших співвітчизників — 1121 дорослий і 1129 дітей. Від ускладнень померло 14 людей.

Міністерство охорони здоров’я вкотре нагадує, що вакцинуватися за національним календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно всі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику: військові, студенти, освітяни та медики. Всі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 4 квітня в Україні було 1094415 доз.

Підготувала Яна СТАСІНА.

Переглядів: 1249
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua