РубрикиБез рубрики

Ароматний та цілющий

Цей цілющий напій допомагає не тільки підбадьоритися, відновити сили, поліпшити настрій, а й знизити артеріальний тиск. Мова — про какао.

Як відомо, какао й шоколад дуже корисні при активній розумовій або фізичній роботі, багато хто називає їх прекрасними антидепресантами. Уранці чашка какао додасть бадьорості і зарядить енергією на весь день, а після роботи — зніме напругу і втому. Цей напій є джерелом фолієвої кислоти, заліза, калію і цинку. А ще, як показало дослідження, проведене фахівцями університетської клініки Кельна, какао допомагає швидко й ефективно знизити підвищений артеріальний тиск, зменшуючи ризик інсульту чи інфаркту.

Німецькі вчені перевіряли корисний вплив напою, спостерігаючи за групою добровольців. Учасників дослідження розділили на дві групи: в раціоні однієї були напої і продукти, багаті на какао, інша — приймала лікарські засоби від гіпертензії. Результати експерименту показали: у тих, хто щодня вживав какао, підвищений кров’яний тиск знизився, а відтак і зменшилася ймовірність появи інсульту або інфаркту.

Це, на думку дослідників, пояснюється наявністю в какао-бобах флавоноїдів, які нормалізують тиск і стимулюють кровопостачання органів людини. Завдяки цим речовинам, організм швидко і легко позбавляється від токсинів, що дає можливість людині почуватися краще не лише фізично, а й психологічно.

Для приготування класичного напою потрібні какао-порошок, цукор, молоко або вода. Какао-порошок перемішують з цукром і розводять невеликою кількістю гарячого молока або води. Потім рідину доводять до кипіння, додають туди розведене какао і знову дають закипіти, не забуваючи помішувати. У готовий напій можна, за бажанням, додати корицю, ваніль, мускатний горіх, згущене молоко, ром або лікер.

Пити какао радять з великих чашок з товстими стінками — це дозволить сповна відчути смак та аромат напою, не даючи йому передчасно охолонути. А подавати його бажано з бісквітом, яблучним штруделем або печивом.

Переглядів: 75
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua