РубрикиБез рубрики

За гендерними знаннями, і не тільки

На Одещині більше десяти жінок першими вступили до школи лідерок місцевого самоврядування, яку організували фахівці Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Жінки сьогодні складають близько половини працездатного населення Одещини, однак чоловіки продовжують домінувати в органах державної влади, місцевого самоврядування та в бізнес-сфері. Ось яскраві приклади. На Одещині із 28 ОТГ, де вже відбулися перші вибори, лише три очолюють жінки. Жінки становлять менше чверті депутатів обласної ради.

Ситуація потребує змін, і створення школи жінок-лідерок може стати важливим кроком у напрямку досягнення гендерної рівності, йшлося під час першого заняття. Впродовж нинішнього року експерти й радники Одеського ЦРМС допоможуть набути учасницям школи необхідних управлінських знань, для чого запрошуватимуть вузькопрофільних спеціалістів.

Формат навчання — тренінги і семінари, причому теми визначили самі учасниці установчої зустрічі. Це, наприклад, гендерно орієнтоване бюджетування, основи місцевого самоврядування, проектний менеджмент, інструменти місцевої демократії та залучення громадян, управління конфліктами, основи ораторського мистецтва, робота з молоддю, соціальні та адміністративні послуги в ОТГ тощо.

«Було б добре проводити освітні заходи також на місцях, у самих громадах. Тому що в центр на навчання здебільшого приїздять ті, кому це дуже цікаво й важливо і хто вже розуміє хоча б основи теми гендерної рівності», — запропонувала одна з учасниць заходу, депутатка Білгород-Дністровської міськради Юлія Федорова.

Жінки найчастіше є заступниками голів та секретарями рад, але вищі посади — то традиційно для чоловіків. Учасниці школи відверто говорили про те, що у суспільстві все ще існують упередження проти жінок на керівних посадах.

«Як чоловіки-депутати скажуть, так і буде. А нам залишаються все ті ж постійні комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. А ЖКГ, благоустрій, капітальне будівництво, архітектура і містобудування — то за чоловіками. Де розподіл коштів, там всюди — вони, ніби ми гірші від них організатори чи гірше вміємо рахувати гроші. Навпаки — ми ще й заощадимо, де треба. Маємо поступово змінювати цю ситуацію. Насправді чоловіки — наші союзники в питаннях гендерної рівності, адже вона означає рівні права й обов’язки, розподіл праці та позбавлення від стереотипів», — казали жінки, які першими вступили до школи лідерок місцевого самоврядування.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 117
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua