РубрикиЗдоров’я

Стійка відповідь на епідемію

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом відбувся брифінг за участю Світлани Єсипенко, головного лікаря Одеського обласного центру соціально значущих хвороб.

Як розповіла фахівець, упродовж останніх п’яти років за кількістю діагностованих випадків захворюваності на туберкульоз наша область вий-шла практично на лідерські позиції у державі. Йдеться про щорічне виявлення понад 300 пацієнтів, які найчастіше одночасно інфіковані й ВІЛ.

Виявлення хвороби, взяття пацієнта на облік, повноцінне лікування з подальшою медичною реабілітацією та соціальним супроводом хворого — такий комплекс медико-санітарних заходів є нашою відповіддю на епідемію. Очікувані результати подальшої роботи — діагностування ВІЛ-інфекції та туберкульозу на ранніх стадіях, підвищення ефективності лікування та зниження смертності.

Світлана Єсипенко розповіла про кращі практики, проблеми та перспективи досягнення глобальних цілей прискореної відповіді для подолання епідемії. Як пріоритетні напрямки діяльності на 2019 рік фтизіатрична служба області визначила: поліпшення діагностичних можливостей закладів первинної медико-санітарної допомоги, впровадження в практику нових протитуберкульозних препаратів і тестів, розширення доступу до молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу в районах і практики призначення фтизіатрами антиретровірусної терапії, подальший розвиток амбулаторних моделей лікування небезпечної недуги.

За словами головного лікаря, новітні тенденції щодо об’єднання служб задля одночасної боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульозом справді покращують ситуацію. Позитивну роль відіграють і місцеві ініціативи. Так, в Одесі, рішенням місцевої влади успішно практикуються заохочувальні виплати за кожен новий виявлений факт захворювання: лікар отримує 2 тисячі гривень, медична сестра — тисячу.

Світлана Єсипенко зазначила, що чверть з усіх пацієнтів, які пребувають на обліку в обласному профі-льному закладі, хворіють на мультирезистентний туберкульоз, тобто стійкий до традиційних ліків. Пості-йне включення нових препаратів у лікувальну практику покращує перебіг хвороби. Такі препарати на поточний рік закуплені за бюджетні кошти, адже всі витрати на лікування туберкульозу держава взяла на себе. Дає результати і скорочення терміну лікування хворих на туберкульоз із 20 місяців до дев’яти, оскі-льки так зменшується токсичний вплив на організм пацієнтів. Завдяки новим підходам у діагностуванні та лікуванні хвороби показники смерт-ності вдалося знизити на 17%.

Вкрай важливою є обізнаність людей щодо свого стану здоров’я. Завдяки телемедицині та сучасним технічним засобам нині дізнатися про наявність захворювань набагато легше, а в разі підтвердження діагнозу — не залишатися наодинці з проблемою.

Туберкульоз — хвороба, яка лікується. Щорічне обстеження легень мусить стати правилом для кожного свідомого громадянина.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 1153
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua