РубрикиБез рубрики

Донбас. ПереPROчитання

14 березня, у День українського добровольця, в Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Донбас: переPROчитання образу».

Важливою складовою гібридної агресії Росії проти України й украй небезпечною зброєю масового інформаційного ураження став сконструйований російською пропагандою образ Донбасу як «особливого» регіону, що внаслідок свого історичного минулого завжди був найбільш радянським й інколи — українським. Конструювання та поширення у публічному просторі такого образу варто розглядати як інформаційно-психологічну спецоперацію, мета й завдання якої — очевидні: нав’язуючи суспільству сприйняття Донбасу як однозначно чужого та ворожого до України й усього українського регіону, проштовхуючи ідею відмови від нього, активізуючи дезінтеграційні настрої та дії, завдати удару по консолідації нації й сприяти поразці Української держави у війні за Незалежність і Соборність.

Натомість автори проекту «Донбас: переPROчитання образу» впевнені, що в українському дискурсі потрібно формувати образ Донбасу як невід’ємної частини України, без реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані соборна Українська держава, що, власне, і є метою виставки.

В експозиції використані матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ та Державного архіву Донецької області.

Юрій Слюсар, заступник директора історико-краєзнавчого музею, зазначає: «Завдання виставки — зруйнувати негативний образ Донбасу, який часто нав’язується нам нашими запеклими ворогами. Вони кажуть, що Донбас — це чужорідне, тому від нього треба позбавлятися. Але ж там — наші співвітчизники, там — наші, українські території. Виставка показує історико-культурне значення цієї території для України з давніх-давен і по сьогодення».

Оглядаючи й вивчаючи матеріали виставки, ви зможете розвінчати багато стереотипів про Донбас. Історико-краєзнавчий музей запрошує всіх зануритися в правдиву минувшину, яка ніколи не покине наші серця.

Виставка експонуватиметься до 31 березня щодня з 10.00 до 17.00 (вихідний — п’ятниця).

Наталія МАРУНЯК,
студентка ОНУ І.І. Мечникова.

Переглядів: 184
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua