РубрикиОсвіта

Курс, що формує особистість

У 2018—2019 навчальному році учні десятих класів опановують новий предмет — інтегрований курс «Громадянська освіта».

Попервах це нововведення викликало неабиякий ажіотаж і велику кількість запитань від сус-пільства. Педагоги пояснили: кожна людина ще зі шкільної лави повинна мати уявлення про свої права, обов’язки та роль у державі. Запровадивши цей курс, на загальноосвітні заклади поклали відповідальність за виховання свідомого громадянина.

Завдяки новим урокам учні мають зрозуміти, як, скажімо, історія формує сучасність чи як географічне положення України впливає на особливості сприйняття позиції нашої держави у Європі та всьому світі, а через ці знання у дітей зросте відчуття власного значення, ефективності та приналежності до масштабного руху.

Нещодавно в Одеському юридичному ліцеї відбувся семінар «Методика викладання курсу «Громадянська освіта». Його проведено за під-тримки Одеського методичного центру освітніх ініціатив та міської організації ВГО «Громадська рада освітян і науковців України».

У переповненій залі, в якій зібралися вчителі, що ведуть новий курс, виступив відомий лектор — доктор педагогічних наук Петро Кендзьор.

Він зупинився на особливостях і загальних засадах викладання курсу, розповів про «практичний кейс», який доцільно сформувати у навчальних закладах.

Викладач курсу «Громадянська освіта» у юридичному ліцеї Анастасія Косарева поділилася своїми враженнями про нову дисципліну: «Мені подобається, що відводиться час на велику практичну частину. Ми постійно взаємодіємо з дітьми. На останньому занятті, наприклад, учні створювали соціальні й комерційні рекламні проекти. Тут можна самовиражатися, висловлювати власні думки, і діти охоче це робили. А ближчими днями проведемо імітаційну гру «Мені — 18». Ми повністю зімітуємо вибори: самі старшокласники організують їх і братимуть у них участь. Головне — щоб вони аргументовано пояснили своє рішення, свій вибір».

Як зауважив директор юридичного ліцею Олександр Герега, з огляду на нову концепцію освіти, тепер учителі готують дітей не до іспитів, а до повноцінного життя. У курсі «Громадянська освіта» зібрані різні знання — соціологія, основи економіки, політологія, критичний аналіз. Діти вчаться фільтрувати інформацію, перевіряти її. «Це курс, що формує особистість», наголосив керівник навчального закладу.

Інна ЯКИМЕНКО.

Переглядів: 105
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua