РубрикиБез рубрики

Чому слід переодягатися

Повертаючись додому, ми відразу переодягаємося. Робимо так із самого дитинства. І справа тут не в занудливості батьків, які привчали нас до цього, не в правилах етикету чи дотриманні якихось традицій. Виявляється, якщо не міняти вуличний одяг, то можна сер-йозно зашкодити своєму здоров’ю.

Головну загрозу організму становить дорожній пил. Між пилом, який утворюється на міських шляхах, і тим, що залишається на взутті та одязі після прогулянки лісом чи полем, існує велика різниця. Одна з причин формування пилу на дорогах населених пунктів — тертя шин об асфальт. Відтак у ньому міститься безліч частинок небезпечних металів, таких як цинк та алюміній. А ще на одязі та взутті, в яких ви були на вулиці, здатні поселитися небезпечні бактерії. Недавно американські вчені з’ясували, що на підошві можуть жити лістерії — мікроорганізми, які провокують розвиток лістеріозу. Це захворювання особливо небезпечне для вагітних жінок, оскільки може стати причиною викидня.

Через лістерії людину може спіткати ще одна дуже небезпечна хвороба — менінгіт. Ця недуга проявляється у вигляді запалення оболонок як головного, так і спинного мозку. Розпізнати її не важко: у хворого виникає сильний головний біль, йому важко дивитися при яскравому світлі й дуже важко утримувати прямо шию. Не менш небезпечна хвороба, яка вражає головний мозок і причиною якої можуть стати лістерії, — енцефаліт. Симптоми цього захворювання — непритомність, напади нудоти, епілепсії й постійне бажання спати.

Звісно, не обов’язково, що ви захворієте, якщо не скинете джинси, в яких були на роботі, або пройдетеся по хаті у вуличному взутті. І все ж потрібно знати, що в такі моменти ви створюєте своєму здоров’ю серйозну загрозу.

Переглядів: 95
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua