РубрикиТема дня

Пліч-о-пліч супроти агресії

У понеділок, 25 лютого, біля Одеського морвокзалу пришвартувався американський ракетний есмінець «Дональд Кук» (DDG 75), який перебуває в Чорному морі із запланованим візитом у рамках постійної підтримки партнерів США у Чорноморському регіоні.

«Дональд Кук», що належить до Шостого (середземноморського) флоту США, — третє американське військово-морське судно, задіяне в операціях у Чорному морі в 2019 році. Для посилення взаємосумісності із союзниками та партнерами НАТО й демонстрації колективної рішучості у підтриманні безпеки в регіоні есмінець зайшов у Чорне море 19 лютого. Перед тим, у січні, «Дональд Кук» та «Форт МакГенрі» здійснили візити до портів Грузії та Румунії відповідно. А загалом до Одеси DDG 75 зайшов уже вчетверте.

У вівторок на борту есмінця відбулися переговори спеціального представника США по Україні Курта Волкера та Президента України Петра Порошенка. У зустрічі брали також участь посол США в Україні Марі Йованович, постійний представник США при ЄС Гордон Сондланд, заступник головнокомандувача збройних сил США в Європі з політичних питань Філіп Рікер, віце-прем’єр-міністр з питань імплементації стратегічного партнерства Румунії, яка нині головує в ЄС, Анна Бірчал, заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх справ Жан-Крістоф Бельярд, постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садос та інші. Українську сторону, крім глави нашої держави, представляли перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр оборони Степан Полторак, командувач Військово-Морських сил ЗСУ Ігор Воронченко.

Звертаючись до присутніх, посол США в Україні Марі Йованович, зокрема, сказала:

«Я хочу подякувати всім нашим українським колегам і друзям, які з’їхалися з різних куточків України і представляють багато різних політичних поглядів. Але якщо є щось одне, що об’єднує всіх тут присутніх, то це те, що всі ми — і всі ви — віримо у вільну й незалежну Україну. І це є тим, за що варто боротися.

Через п’ять років після того, як Крим був захоплений, я вітаю тут Мустафу Джемілєва. Через п’ять років після початку війни на Донбасі і майже через п’ять місяців після того, як були захоплені три українські судна та 24 моряків, важливо, щоб усі ми стояли разом. І я думаю, що офіційний візит корабля ВМС США «Дональд Кук» і те, що всі ми тут зібрались разом, є важливим повідомленням щодо нашої єдності.

І я думаю, що, маючи тут наших друзів з Європи, мені доречно процитувати тепер уже знакову промову, хоча Дональд Туск виголосив її лише тиждень тому: «Україна не сама», і ми всі підтримуємо Україну. Ми єдині супроти агресії Росії і ми єдині у підтримці програми перетворень в Україні.

Отже, ще раз дякую вам за вашу підтримку, за ваше партнерство.

Слава Україні!».

Спеціальний представник США у переговорах щодо України, посол Курт Волкер також почав свою промову зі слів подяки, насамперед капітанові та команді «Дональда Кука» за службу і ту «надзвичайну роботу для Сполучених Штатів і для безпеки в усьому світі», яку вони виконують.

«Візит цього корабля, — наголосив пан Волкер, — є символом відданості Сполучених Штатів захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Це символ нашої підтримки принципу свободи судно-плавства, це ознака нашої переконаності в необхідності підтримувати мир, безпеку і стабільність у всьому Чорноморському регіоні. І це символ нашої підтримки українського народу, в той час, коли він розбудовує сильну демократію, ринкову економіку та свої відносини з трансатлантичною спільнотою».

У свою чергу, посол США в Європейському Союзі Гордон Сондланд додав:

«Коли я дивлюся сьогодні на це товариство, я бачу колег з Брюсселя, Вашингтона і Києва, які працюють пліч-о-пліч, щоб утвердити Україну як успішну, стабільну і сильну демократію у євроатлантичній родині. Я бачу єдність нашої мети і силу нашої рішучості протистояти росій-ській агресії тут, на берегах Чорного моря, і підтримати незалежність, територіальну цілісність та європейську орієнтацію України.

У своєму осідку в Брюсселі моя місія працює на досягнення цієї мети як пріоритету, у тісному партнерстві з ЄС і країнами-членами. Міністр закордонних справ Клімкін і я перебуваємо в постійному контакті з питань просування України у реформах і до енергетичної незалежності.

Я також вдячний керівництву ЄС за лідерську роль у підтримці України. І, власне, минулого тижня президент Європейської Ради Дональд Туск відвідав Україну, щоб відзначити п’яту річницю Євромайдану, Революції Гідності.

Таким чином, як у Брюсселі, так і у Вашингтоні, і в Києві ми й надалі виявлятимемо солідарність з українськими партнерами проти цих неприйнятних актів агресії з боку Росії.

Найбільше я хочу подякувати Європейському Союзу за солідарність з нами. Є зневірені, які вважають, що трансатлантичний альянс між Сполученими Штатами і Європейським Союзом починає розпадатися, але це дуже далеке від істини. Коли наша єдність дійсно важлива, ми стоїмо разом, і саме тому ми сьогодні тут».

«Дуже ціную те, що наші американські партнери збільшили військову присутність у Чорному морі у відповідь на наше прохання, — звернувся до господарів зустрічі і всіх присутніх Президент України Петро Порошенко. — Це важлива відповідь на неспровокований напад та акт агресії проти українських кораблів, який стався 25 листопада минулого року. Агресія Кремля, хочу наголосити, зачіпає не лише життєві інтереси України. Вона зачіпає й питання безпеки ЄС та НАТО в Чорному морі».

Дякуючи за співпрацю, зокрема й в оборонній сфері, Петро Порошенко наголосив: «Надзвичайна символічність зустрічі на борту саме «Дональда Кука», який є частим гостем у Чорному морі, в Одесі… Це легендарний корабель. І це важливий сигнал Кремлю на п’ятий рік окупації. Перше — що Крим є українським. Друге — що свобода судноплавства в регіоні буде забезпечена як гарантована Конвенцією ООН з морського права, що українсько-американське партнерство єдине як ніколи. І ми ефективно співпрацюємо в усіх сферах, у тому числі й оборонній».

У своєму слові Президент України назвав Керченський міст предтечею атаки на українські кораблі й застеріг, що «Північний потік-2» з часом може послужити приводом для атаки в Балтійському морі чи в будь-якому іншому місці.

За матеріалами Посольства США в Україні та прес-служби Президента України.

Переглядів: 124
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua