РубрикиБез рубрики

Три ювілеї і «Кармен»

Минулої п’ятниці в Одеському оперному театрі святкували одразу три ювілеї: 70-річчя солістки, народної артистки України Валентини Васильєвої, 80-ліття соліста, народного артиста України Анатолія Капустіна та 50-ліття диригента Ігоря Чернецького, який буквально цими днями отримав почесне звання заслуженого артиста України.

Валентина Васильєва та Анатолій Капустін — легендарний дует, який упродовж багатьох років виконував головні партії — Кармен та Хозе — у знаменитій опері Жоржа Бізе. Тож символічно, що у день трьох ювілеїв маестро Ігор Чернецький диригував саме цією виставою в нашому театрі:

— Я дуже радий, що сьогодні диригую саме в «Кармен». Публіка дуже любить цю оперу, знає її з першої до останньої ноти, і я поділяю цю любов. Вперше диригував цією виставою багато років тому, випадково, без підготовки, коли основний диригент захворів. Сподіваюся, що за ці роки мій досвід став кращим, як з віком стає кращим молоде вино.

Анатолій Капустін за 45 років творчої роботи в театрі виконував партію Хосе багато разів.

— Я представляв цю оперу не лише в Одесі, але й на сценах театрів Австрії, Італії, і скрізь вона йшла з аншлагом, тому що ми дуже старалися. Люблю усі спектаклі, в яких співав, і сподіваюся, що вони були гідними й натхненними. І досі люблю брати участь у концертах, із задоволенням співаю, — зізнався Анатолій Капустін і ... заспівав арію Хозе з першого акта...

— Я почала виконувати партію Кармен лише у 35 років, тому побоювалася: як зможу танцювати, грати на кастаньєтах? Мені здавалося, це неможливо, хоча мій голос підходить для цієї партії. Згодом диригент і режисер переконали мене, що все вийде, і ця партія, стала однією з улюблених, — ділиться Валентина Васильєва. — Для нас, артистів, робота в театрі — це справжнє життя. Тут ми створюємо і переживаємо багато різних характерів, по-справжньому проживаючи кожну роль як частину власного життя.

Валентина Васильєва та Анатолій Капустін спостерігали за дійством із почесної ложі. Перед виставою їм вручили букети квітів від дирекції театру. Валентина Васильєва хвилювалася, адже партію Кармен виконувала її учениця — молода артистка Одеської опери Таїсія Шафранська.

— Ще під час навчання в Одеській музичній академії Таїсія вивчила всі арії, і ми багато з нею працювали над цією роллю. Я переконана: вона — природжена Карменсіта, у неї вистачатиме таланту і вогню для виконання цієї партії.

Ювілейний вечір в Одеському оперному був чарівним, сповненим красою неповторної музики Жоржа Бізе. Сучасна постановка, молоді виконавці на сцені, потужне звучання оркестру (маестро був в ударі!) — все це створювало чудову атмосферу, в яку поринув увесь зал. Час від часу дійство переривалося оплесками.

Таїсія Шафранська — Кармен — філігранно володіє драматичним і сильним голосом з величезним діапазоном. Легко, невимушено, без напруги бере і верхні, і нижні ноти, при цьому встигаючи танцювати і грати роль темпераментної циганки, в яку моментально, з першого погляду, закохуються усі чоловіки. Її гра із червоною шаллю, що проходить через усю виставу як символ кривавих тенет, у які потрапляють чоловіки, настільки виразна, що не залишається сумнівів: її Кармен матиме довге і насичене творче життя.

Партію сержанта, дона Хозе, виконував Едуард Мартинюк, володар сильного і рівного вокалу, його суперника, тореадора Ескамільо, — тенор Василь Добровольський. Важко віддати комусь із них перевагу — обидва вокалісти блискуче справилися зі своїми ролями.

Внутрішнє життя головних героїв було яскраво виражене у танці: думки Кармен виконувала балерина Марія Рязанцева, думки Хозе — Роман Калін, думки Ескамільо — Ростислав Янчишен. Без слів, через танець та музику, вони яскраво показали любовний трикутник, у якому жінка — це той приз, що дістанеться переможцеві...

Загалом вистава «Кармен» склала цілісне враження особливої події, яка надовго запам’ятається шанувальникам опери, в вони заповнили зал ущерть. Одеський театр опери та балету щоразу дарує глядачам бентежні й глибокі враження.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 71
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua